Santa se možná snažil, ale Dow Jones 20K nepokořil

Americké akciové trhy končí den před Vánoci jen s mírnými zisky. Dow Jones se opět marně pokoušel prolomit magickou hranici 20 tisíc bodů. Na počátku seance mu chybělo k překonání 0,4 procenta. Objemy obchodů byly celý týden nižší.

Index Dow Jones stoupl o 0,07 procenta na 19 933,81 bodu, když k většině zisků přispěly akcie firmy UnitedHealth. Širší index Standard & Poor‘s 500 posílil o 0,13 procenta na 2263,79 bodu, také zde se dařilo zdravotnickému sektoru. Index technologického trhu Nasdaq pak vzrostl o 0,28 procenta na 5462,69 bodu.

Toto byl poslední celý týden v roce. Dow Jones flirtoval s úrovní 20 tisíc bodů a to, co se nyní děje, je pauza před nějakým větším pohybem vzhůru,“ uvedl generální ředitel 50 Park Investments Adam Sarhan, podle kterého trh nemíří přímo vzhůru. „Myslím, že tato reakce trhu je zdravá,“ dodal.

Zdravotnictví si letos ze všech sektorů indexu S&P vedlo nejhůře, kleslo o více než tři procenta. „Sektoru zdravotnictví jsme se vyhýbali,“ uvedl Chuck Self z firmy iSectors.

Za celý týden Dow Jones rostl o půl procenta. S&P 500 přidal 0,2 procenta a Nasdaq posílil o 0,5 procenta.  

Spotřebitelská nálada za prosinec překonala očekávání, když vystoupala na 98,2 bodu. Prodeje domů za listopad rostly o 5,2 procenta. To bylo více, než se čekalo.
 

Newsletter