Sazka mění Sportku, chce víc nových milionářů a oslovit mladší

Česká loterijní jednička bojuje o zákazníky. Sportka, kterou provozuje Sazka sázková kancelář, od středy zavede doplňkovou loterii pro sázející s plným tiketem. V každém tahu bude po dobu dvou měsíců losována věcná prémie v podobě automobilu, díky spolupráci se Škodou Auto. Jde o další změnu vedle dříve oznámeného zdražení vkladu na 20 korun u jednoho sloupečku a plánovaného zvýšení výher v průměru o čtvrtinu. Hra bude trvat do poloviny července.

Sazka sázková kancelář svou čerstvě zahájenou kampaní ke změnám v tuzemsku nejrozšířenější sázkové hře, chce mimo jiné ve Sportce překonat loňský počet 68 nových milionářů, což má umožnit navýšení výher. „My odhadujeme, že v letošním roce jich bude více než 80 a v příštím roce překonáme stovku,“ řekl mluvčí společnosti Václav Friedmann. Firma se zaměří i na mobilní aplikace, pro které připravila novou funkci skenování tiketů. Oslovit mladší lidi má nová komunitní hra Mega v ruce.

Sazka sázková kancelář vznikla koupí loterijního byznysu od společnosti Sazka, která se v roce 2011 dostala do insolvence. Transakce skupiny PPF a KKCG stála 3,8 miliardy korun. KKCG předloni v prosinci za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti Sazka, sázková kancelář.

Česká loterijní jednička dosáhla předloni zisku před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) 1,3 miliardy korun. Letos plánuje rozšíření terminálů o dalších minimálně 200 na víc než 7000, v příštím roce se firma chce přiblížit 8000 terminálů.

Fortuna v 1Q14 – dvouciferný růst přijatých sázek pokračuje

Sázková společnost Fortuna, která se snaží prosadit i na poli loterií a jejíž akcie se obchodují na pražské burze, za letošní první čtvrtletí oznámila meziroční pokles EBITDA o 17 %, především však vlivem nepříznivých sportovních výsledků. V segmentu loterie Fortuna již dosáhla cíle EBITDA v černých číslech, uvedl generální ředitel Radim Haluza.

Konkurenci nejsilnějšímu hráči v segmentu losů, jímž je Sazka, se chtějí společně postavit Fortuna s Tipsportem. Firmy plánují vydávat společné losy pod jednotnou značkou. Projekt je stále předmětem schvalování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který se případem zabývá od prosince a již prodloužil lhůtu pro posouzení transakce, rozhodne patrně v červnu. Podle ÚOHS proti záměru protestuje více firem, zejména Sazka jako jednička na trhu. 

Newsletter