Sázka na řeckou dohodu vystřelila korunu k 24,50 k dolaru

Česká koruna dnes skokově posílila vůči americkému dolaru a zavírá na svém denním maximu 24,66 USDCZK. Vývoj proti euru nebyl tak pozitivní a koruna si drží stále hranici 27,44 EURCZK bez výrazných pohybů. Zisky proti dolaru byly taženy vývojem na EURUSD, kde dne došlo k výraznému pohybu.

Euro se nyní obchoduje poblíž svého denního maxima na 1,1120 EURUSD, když za celý den sílí o 1,8 %. Zprávy z Řecka o možné dohodě začaly už ráno způsobovat zavírání krátkých pozic na EUR. Jak jsme ráno informovali, obchodníci z Londýna ráno sledovali zvýšenou aktivitu od hedgových makro fondů, které nakupovaly eura. Tento pohyb se začal umocňovat prolomením bariéry 1,10 EURUSD a na trhu se začaly objevovat objednávky na vynucené nákupy eur z důvodů omezení ztrát. Dolar se tak během dne propadl až na své minimum 1,115 EURUSD a není schopen získat více půdu pod nohama. Ranní data z Evropy o vyšší inflaci v eurozóně a naopak slabší makro data ze Spojených států pomohla tento obchod a pohyb umocnit.

Tak jak to většinou bývá, po silných denních pohybech se v závěru dne objevují hlasy o brutálním tlaku na uzavírání krátkých pozic na euru a obchodníci mluví o zítřejším zasedání ECB jako katalyzátoru, zda se pohyb resp. síla eura zastaví. Jakákoliv zpráva přes noc k Řecku bude trhem citlivě vnímána a můžeme se těšit na vysokou kolísavost trhu.

Newsletter