Sázky na růst amerických sazeb přibývají

Pokračující důvěra investorů v dosažení kompromisu v jednání mezi Řeckem a jeho dlužníky nadále podporuje tezi silnějšího eura. Včerejší posílení evropské společné měny, až k úrovni 1,145 dolaru za euro je tomu důkazem a to navzdory pondělnímu fiasku v jednáních mezi nově zvoleným řeckým ministrem financí Varoufakisem a jeho evropskými protějšky. I když však Řecko zamítlo návrh požádat o šestiměsíční prodloužení mezinárodní pomoci, hráči na trhu nadále sází na to, že v příštích týdnech bude nakonec dosaženo dohody.

Euro dnes nicméně mírně oslabuje, aktuálně k 1,1400 dolaru, zatímco pozornost se pozvolna přesouvá od Řecka směrem k večernímu zveřejnění zápisu z předešlého setkání bankéřů amerického Federálního rezervního systému, jež by podle mnohých předběžných odhadů analytiků mělo nabídnout další jestřábí indicie ohledně načasování zvyšování úrokových sazeb.

V posledních dnech mohli být obchodníci svědky rapidního růstu výnosů u amerických vládních obligací, s výnosy 10letých a 30letých dluhopisů na sedmitýdenních maximech. To nasvědčuje zvyšujícímu se přesvědčení obchodníků, že by Fed mohl přistoupit ke zvyšování úrokových sazeb již v červnu.

Česká koruna dnes mírně oslabuje a obchoduje tak za 24,20 koruny za dolar. Vůči euru kulminuje poblíž úrovně 27,60.

Newsletter