Americké výnosy korigují včerejší nárůst. Proinflační tlaky by dnes mohl podpořit výsledek amerického indexu cen výrobců. Vyšší výnosy a silnější dolar se podepsaly zejména na zlotém a koruně. Domácí měna se obchoduje kolem 25,60 za euro.

Sedm typů hypoték. Jak se liší oproti klasickému hypo úvěru?

Hledáte tu pravou hypotéku, ale máte obavy, že vám žádná banka hypoteční úvěr nesjedná? Jste totiž OSVČ, nebo chcete hypotékou financovat něco jiného, než je nemovitost? Pak jste nejspíš ještě neslyšeli o americké hypotéce či o hypotečním úvěru na obrat.

Klasický hypoteční úvěr zná téměř každý. Běžnou účelovou hypotéku je možné využít jen na financování bydlení. Sjednat ji lze v různé výši podle hodnoty nemovitosti. Avšak u poskytovatelů můžete narazit i na další typy hypoték. Pojďme se na 7 nejčastějších z nich podívat.

  1. Americká hypotéka

Výhodou americké hypotéky je, že ji lze využít na cokoliv. Řadí se totiž mezi takzvané neúčelové úvěry. Banka po vás nebude vyžadovat žádné doklady, účty či smlouvy týkající se čerpání peněz. Nevýhodou je vyšší úroková sazbo oproti běžnému hypotečnímu úvěru. Výše úvěru je sjednávána na maximálně 50 až 70 % hodnoty zastavené nemovitosti a doba splatnosti hypotéky 15 až 20 let.

  1. Hypotéka bez doložení příjmů

Největší deviza tohoto typu úvěru již vyplývá ze samotného názvu. K hypotéce bez doložení příjmů není zapotřebí dokládat příjmy. Tato výhoda je vykompenzována nižší výší úvěru, a to nanejvýš s LTV 60. Banky často požadují ke sjednání hypotéky, také sjednání dalších produktů například v podobě pojištění neschopnosti splácet.

  1. Hypoteční úvěr na obrat

Tento typ hypotéky využívají osoby samostatně výdělečně činné. Ty mohou úvěr čerpat na základě obratu z podnikatelské činnosti. Ve většině případů je vhodným řešením v kombinaci s daňovými paušály.

  1. Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky jsou nejčastěji nabízeny jako neúčelové. Využít je tak můžete na cokoliv, ať už například na pořízení bydlení nebo koupi auta. Velkým negativem nebankovních úvěrů jsou vysoké úroky. Bohužel kvůli snadnému sjednání, někteří dlužníci končí v neschopnosti splácet a v exekuci.

  1. Offsetová hypotéka

U offsetové hypotéky využijete uložené finance na spořicích a termínovaných účtech u vaší banky. Funguje na tzv. bilančním mechanismu. Peníze uložené na jiných účtech jsou vaší rezervou, která je odečtena od výše hypotéky a zároveň je vám stále k dispozici. Hypoteční úvěr tak splácíte ve výši snížené o vaše úspory. Nevýhodou je vyšší úrok oproti klasické hypotéce, avšak máte-li velké úspory na bilančních účtech, můžete na splácení výrazně ušetřit.

  1. Kombinovaná hypotéka

Kombinovaná hypotéka má velmi blízko k té klasické. Rozdíl je v tom, že úvěr je sjednán v kombinaci s dalším finančním produktem. Nejčastěji se jedná například o kapitálové životní pojištění, cenné papíry nebo investiční životní pojištění, avšak právě díky kombinaci dvou produktů lze získat velmi výhodné podmínky úvěru.

  1. Novomanželská hypotéka

Novomanželská hypotéka je skvělou volbou pro mladé lidi do 36 let. Na první pohled standardní podmínky jsou zvýhodněné například možností odložit splátky, dočasně snížit splátky nebo delší dobou splácení. Hypoteční úvěr pro mladé lidi nabízí i nízké úrokové sazby.

Newsletter