Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevňuje směrem k 25,30 za euro.

Sedm věcí, které milionáři dělají jinak

Alex Becker dokázal již ve svých 28 letech vytvořit firmu s ročními tržbami kolem čtyř milionů dolarů. Své vlastní konto také začal počítat v sedmimístných číslicích. A nyní je jeho další misí pomoci také svým kolegům podnikatelům. Ve své nové knize, kterou pojmenoval “ Deset pilířů bohatství”, se tento mladý podnikatel v počítačových technologiích a mnohonásobný milionář, dělí o své zkušenosti i zkušenosti jiných podnikatelů, jak si připravit cestu ke zbohatnutí.

Když Alex skončil ve dvaceti letech u letectva, spustil a upravil Source Wave, softwarovou (Search engine optimization) společnost, která  nyní generuje tržby kolem čtyř milionů dolarů ročně. Firma mu od začátku šlapala a Alex, který je zároveň šéfem jiné softwarové firmy Market Hero,  už ve svých 21 letech dokázal navýšit své jmění na milion dolarů.

 

 

Zde je sedm klíčových věcí, které podle Alexe Beckera bohatí podnikatelé dělají jinak:

  1. Nedávají rovnítko mezi čas a peníze

Každý z nás má stejně hodin jako miliardář Warren Buffett, ale Becker tvrdí, že boháči nedovolí, aby čas omezoval jejich výdělečný potenciál. Místo toho si radši najdou cesty, jak vygenerovat peníze pasivně. Třeba spouští on-line  podniky, které běží, i když jejich majitel už odpočívá.

  1. Obviňují sami sebe

Americký prezident Harry Truman byl znám tím, že měl na svém psacím stole ceduli s těmito slovy: “Dolar se zastaví zde.” To samé platí i pro podnikatele.  Když se chcete stát podnikatelem, musíte být schopen obviňovat sám sebe za všechny chyby a být tak schopen převzít veškerou zodpovědnost. Hlavní je zarazit problémy ještě dříve než vzniknou, spíš než vinit kvůli tomu ostatní.

  1. Stráví více času v akci

Lidé se často až moc zaměří na plánování, jak se vyhnout chybám, které se nikdy nestanou. “Chybuj co nejdříve, aby ses z toho mohl co nejrychleji poučit, tvrdí Becker.

Devět věcí, kvůli kterým nikdy nezbohatnete

  1. Soustřeďují se na peníze

Zdá se to být zcela samozřejmé, ale když začínáte podnikat, musíte se soustředit na generování výnosů a zisku. “Nevěnuj svůj čas ničemu, co nevydělává prachy,” zdůrazňuje Becker.

  1. Osvoj si postoj hojnosti

Jdi na obchodní jednání, ať chceš koupit nebo prodat s vírou, že zákazníci či klienti mají neomezené možnosti ti zaplatit. Když to uděláš, podnikatelé nebudou předem paralyzováni případným neúspěchem, podotýká Becker.

  1. Jsou to nebojsové

Milionáři, které Becker studoval, se nebojí neúspěchu a nebojí se riskovat. Všeobecně jsou to lidé, kteří mají myšlenku a jdou s ní co nejrychleji vpřed, i když ještě není perfektní.

  1. Nebojí se změny

Tito podnikatelé se také snaží dívat se i za roh, aby zjistili, kam se svět řítí, a mohli tak reagovat na potenciální možnosti. “Když je něco složité nebo děsivé, tím spíše jdou za svým cílem, místo aby se drželi svého pohodlí.

 

Newsletter