Šéf Amazonu předstihl Buffetta, je třetí nejbohatší na světě

Americký miliardář a Jeff Bezos se stal třetím nejbohatším mužem na světě. Podle agentury Bloomberg má zakladatel a generální ředitel firmy Amazon majetek zhruba 65 miliard dolarů. O 32 milionů tak předběhl zakladatele Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

V žebříčku nejbohatších jsou před Bezosem jen španělský maloobchodní magnát Amancio Ortega a zakladatel Microsoftu Bill Gates.

Za nárůstem Bezosova jmění jsou především akcie jeho firmy Amazon, online prodejce, který je nyní pátou nejcennější společností ve Spojených státech. Před ní je jen Apple, Alphabet, Microsof a ExxonMobil. Od února akcie Amazonu zpevnily o 50 procent a dnes jsou na úrovni zhruba 745 dolarů.

Buffett v dubnu v žebříčku nejbohatších lidí planety předstihl čtvrtého mexického telekomunikačního magnát Carlose Slim Helúa. Jmění Warrena Buffetta se ale snížilo kvůli tomu, že v červenci věnoval miliardy na charitu. Bezosův majetek by se příští týden mohl ještě zvýšit, Amazon totiž bude oznamovat čtvrtletní výsledky.

Buffet daroval miliardy nadaci Gatesových

Od Bezose ale rozhodně nelze očekávat, že nárůst svého jmění oslaví nějakým efektním způsobem. Je notoricky známý pro svoji skromnost, která je také hluboce zakořeněná v podnikové struktuře Amazonu. Víc mu zřejmě záleží na tom, jak bude vypadat jeho cameo role v kultovním Star Treku.

Newsletter