Šéf Applu: Nikdo jiný neumí tak úžasný mix hard a soft

Toto je ohromující produktová řada a ekosystém, který ji podporuje. Nikdo jiný, než Apple, nedokáže něco takového stvořit. Protože sami vytváříme software i hardware, dodáváme něco, co nikdo jiný dodat nedokáže,“ řekl šéf Applu Tim Cook při uvedení nových modelů tabletů iPad Mini 3 a iPad Air 2. Jsou to produkty, důležité do složení mozaiky světa jménem Apple, ale zřejmě ne ty, které nejvíce znamenají jeho budoucnost. Ta je jinde: už u Apple Pay, kterou firma spustí v pondělí, v ovládání domácností nebo ochraně lidského zdraví. Nebo Apple Watch, které podle dnešního vyjádření Tima Cooka uvidíme zřejmě na počátku roku 2015.

Dnes ale Apple představil tablety, tak si povídejme o nich. iPad Air 2, údajně nejtenčí na světě, má podpořit prodejnost a pozici zařízení Apple v segmentu trhu, který Apple sám započat a vybudoval. Tloušťka tabletu je pouhých 6,1 milimetru a shodně s iPhone 6 získává Touch ID, zabepečení otiskem prstu.

IPad Mini 3 začíná na 399 dolarech, iPad Air 2 o stodolarovku výš. Google ve středu představil svůj nejnovější tablet Nexus 9, který se bude prodávat také od 399 dolarů.

Google nasadil nový tablet a smarphone. Čím odpoví Apple?

V pondělí 20. října Apple pustí do ostrého provozu platební utilitu Apple Pay. Umožní platit zboží bezdotykově a bez platebních karet uživatelům nedávno uvolněného novinky iPhone 6 (v ČR až od 24. října). Pro systém Apple získává podporu stovek bank a maloobchodních prodejů a smyslem je nová technologie placení, která se postaví konkurentům typu PayPal.

Apple vedle tabletů ukázal nový iMac s retina technologií (5K retina displejem) se startovní cenou 2.499 USD a inovovaný Mac Mini od 499 USD.

Apple logicky směruje vlnu novinek na podzim, aby nažhavil příznivce před vánoční nákupní sezónou. Za letošní první pololetí prodeje tabletů klesly o 13 procent, firma tak má motivaci dění na trhu dohánět a zkusit lámat. Podle výzkumné agentury Gartner se světový trh tabletů po předchozí dvouletce růstu zaplnil a v bilanci celého letoška zvolní. Applu roste konkurence Googlu s Androidem. 

Newsletter