Sex and sport? Never! To v Riu rozhodně neplatí

Sex and sport? Never! Tak se jmenuje píseň kapely Monkey Business a Marty Kubišové, která se ideálně hodí k následujícímu tématu. Byť by se mohlo zdát, že sex a sport nejdou dohromady (své o tom věděl Sylvester Stallone v kultovním filmu Rocky, když odmítl přítelkyni se slovy: „Je to špatný na nohy.“), opak je, zdá se, pravdou. Potvrzují to především čísla z olympijské vesničky v brazilském Riu. Sportovci se jednoduše chtějí „seznamovat“, k čemuž jim nejlépe slouží aplikace Tinder.

Podle slov tiskové mluvčí Tinderu Rossete Pambakianové je aktivita uživatelů od začátku her abnormálně vysoká, což se týká především samotných olympioniků ubytovaných v olympijské vesnici.

„Počet spárování se v rámci olympijské vesnice rapidně zvýšil, a to o 129 % jen za poslední víkend,“ přepisuje slova Pambakianové server Business Insider. „Do dalších dní očekáváme, že se tento trend i nadále udrží.“

Oblíbenost seznamovacích aplikací není v souvislosti s olympiádou žádnou novinkou. Jmenovat je možné rok 2012 a hry, které se konaly v Londýně. Tehdy byli sportovci podřízeni rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který striktně omezil pravidla užívání sociálních sítí. Situace se zlepšila až v roce 2014 v Soči, kde se předchozí scénář neopakoval. A dnes? Dnes mají sportovci v podstatě volnou ruku.

Největším favoritem je v tomto směru právě Tinder. Podle informací serveru E!News služba sportovcům umožňuje nejjednodušší způsob komunikace a spojení.

„Mnozí ze sportovců dávají přednost setkání se svými kolegy právě prostřednictvím Tinderu,“ píše E! News. „Někteří z těchto můžu a žen předtím ani pořádně nerandili jen proto, aby veškerý svůj čas věnovali kvalifikaci a následné přípravě na tuto olympiádu. Nelze se tedy divit, že teď si tuto absenci chtějí nějak vynahradit.“

A úspěšnost? Celkem slušná. Potvrdil to například Marcus Nyman, švédský judista ve váze do 90 kg, který na Tinderu dostal hned deset „lajků“, a to jen za první den své přítomnosti. Francouzský šermíř Yemi Apithy zase prozradil, že seznamovací aplikaci používá jako prostředek k odreagování.

Fakt, že se sportovci chtějí (nejen) seznamovat, si uvědomili i sami organizátoři. Z toho důvodu v olympijské vesničce rozmístili automaty se zhruba 450 tisíci kondomy, které mohou sportovci během své návštěvy kdykoliv využít. 

V Riu je přítomno zhruba 11 tisíc sportovců, z toho něco kolem 300 získá medaili. Zbytek tak odjede s prázdnýma rukama. Pro mnohé z nich je tedy „lajk“ (a třeba i něco víc) na Tinderu pomyslnou cenou útěchy….

 

Newsletter