Skončí Babiš u soudu?

Česká společnost se polarizuje, především vlivem účelového jednání některých politiků. Tak to dělali komunisté v době, kdy získávali vládu nad zemí, tak to ze stejných důvodů dělá dnes Andrej Babiš. Podle zákonů ČR je nepřípustné, aby někdo, a především ne vysoký státní úředník, podněcoval nenávist k některé skupině osob či třídě. Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků proto podaly na Andreje Babiše v této věci trestní oznámení.

“Podnikatelské odbory hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků. Proto jsme nemohli ignorovat jejich dlouhodobé a soustavné pomlouvání Andrejem Babišem. Ten, z pozice ministra financí a místopředsedy vlády cíleně dehonestuje malé podnikatele a živnostníky. Svými výroky vyvolává ve veřejnosti dojem, že podnikatelé a živnostníci jsou zloději a podvodníci, že neplatí daně a okrádají zaměstnance,“ uvedl předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Sociopat u moci? Zle, matičko, zle!

Veřejnosti podle něj pak zcela unikají konsekvence výroků Andreje Babiše. Například to, že účelově využíval vyvolávání nepřátelských nálad vůči podnikatelům a živnostníkům, aby obhájil a prosadil své jinak neobhajitelné projekty elektronické evidence tržeb a kontrolních hlášení.

„Dalším příkladem je zjevná nelogičnost jeho výroků. Když ministr financí tvrdí, že hospodští kradou čtyřikrát, tak to jistě musí mít podloženo mnoha a mnoha konkrétními prokazatelnými příklady. Pak by takové podvodníky a zloděje měla Finanční správa masově stíhat, což se neděje. Namísto toho jen ministr financí fabuluje a pomlouvá,“ upozornil Bábek. 

Podnikatelské odbory, po studiu všech dostupných veřejných vystoupení a výroků Andreje Babiše na adresu malých podnikatelů a živnostníků, došly k přesvědčení, že Andrej Babiš se dopustil trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. 

Newsletter