Slabší úvod listopadu: V Praze ztrácel ČEZ i banky

Pražská burza dnes skončila se ztrátou 0,68 %, když všechny hlavní „blue-chipy“ oslabily. ČEZ zavřel na 608 korunách, slabší o 1 % po zprávách, že od příštího roku zavře svou elektrárnu v bulharské Varně. Prodejci v tomto titulu testovali úrovně téměř u 600 korun, kde se ale již formovala opět slušná poptávka. Erste oslabila pouze mírně -0,44 % a Komerční klesla o 0,8 % na 4717 korun, přičemž se během dnes dostala i pod 4700 korun. Komerční bude reportovat své výsledky za 3. kvartál tento čtvrtek před otevřením trhu. Akciím O2 se nakonec povedlo zavřít beze změny, ale prodejci jsou na trhu stále v převaze. Mírně korigoval své ztráty Philip Morris, nicméně silní zahraniční prodejci na úrovních 9900 korun stále brzdí tento titul v cestě nahoru. Objem byl dnes podprůměrný, zhruba 500 mil. korun.

Polské akcie jsou mírně v červených číslech, index WIG20 aktuálně klesá 0,2 %. Hlavní propady jsou na akciích JSW -6,5 % poté, co společnost zastavila proces vydávání dluhopisů, kvůli špatným podmínkám na trhu. KGHM je také pod tlakem, odepisuje 1,5 % hlavně díky silnějšímu dolaru, který tlačí ceny hlavních komodit dolů. Banky PEKAO a PKO jsou dnes mírně silnější a přidávají okolo 0,25 %.

Maďarsko klesá 0,5 %, a sice hlavně díky OTP, která se propadla o 1,7 % pod 4000 HUF a mírně dochází k vybírání zisků na Magyar Telekom po silné páteční rally a padá 0,9 %. Celkově byla dnes aktivita na trzích střední Evropy slabší, investoři se drželi zpátky a spíše čekají, jakým směrem se budou ubírat rozvinuté trhy.

Newsletter