Sledujeme: Sázka na intervenční exit? Už teď se vyplácí

Spekulace na ukončení intervencí ČNB (dle odhadů analytiků i samotné banky) dosahují desítek miliard euro. V souvislosti s tím Bank of America nedávno zveřejnila sázku, která by měla v případě tzv. „exitu“ vydělávat. Jak si vede? Už teď jsme v zisku.

Bank of America před týdnem doporučovala sázku na jednoletý CZK úrokový swap, kde čekala nárůst fixní úrokové sazby z 15 bazických bodů na 50. A kde jsme teď? Swap se posunul z 15 bodů na 22, neboli jsme 7 bazických bodů v plusu. Co k tomu říci?

„Přesně jak jsme čekali. Načasování tipu Bank of America bylo přesné a současný vývoj potvrzuje, že potenciál tam opravdu je,“ okomentoval situaci Libor Straka, Head of FX skupiny Roklen a bývalý trader z JP Morgan a Barclays. „Sedm bazických bodů se může zdát málo, ovšem vezmeme-li v potaz fakt, že tento instrument mají v oblibě obzvláště hedgeové fondy, i oněch sedm bodů může znamenat, při běžných sázkách 10 až 50 tisíc dolarů na jeden bod, zisk zhruba 70 až 350 tisíc dolarů. A to není konec, cíl 50 b.b. je opravu reálný.“

Konec intervencí v dubnu, či v květnu. Jak ho zobchodovat?

Tomšík (ČNB): Investoři sázející na silnou korunu se mohou spálit

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter