Euro proti dolaru oslabuje k hranici 1,2100 EURUSD. Měny regionu drží ztráty, koruna se obchoduje kolem 25,45 za euro. Podle člena bankovní rady ČNB Dědka by bylo rozumnější počkat se zvýšení sazeb, až budeme mít jasnější obrázek o ekonomice a inflaci.

Sledujeme: Sázka na intervenční exit? Už teď se vyplácí

Spekulace na ukončení intervencí ČNB (dle odhadů analytiků i samotné banky) dosahují desítek miliard euro. V souvislosti s tím Bank of America nedávno zveřejnila sázku, která by měla v případě tzv. „exitu“ vydělávat. Jak si vede? Už teď jsme v zisku.

Bank of America před týdnem doporučovala sázku na jednoletý CZK úrokový swap, kde čekala nárůst fixní úrokové sazby z 15 bazických bodů na 50. A kde jsme teď? Swap se posunul z 15 bodů na 22, neboli jsme 7 bazických bodů v plusu. Co k tomu říci?

„Přesně jak jsme čekali. Načasování tipu Bank of America bylo přesné a současný vývoj potvrzuje, že potenciál tam opravdu je,“ okomentoval situaci Libor Straka, Head of FX skupiny Roklen a bývalý trader z JP Morgan a Barclays. „Sedm bazických bodů se může zdát málo, ovšem vezmeme-li v potaz fakt, že tento instrument mají v oblibě obzvláště hedgeové fondy, i oněch sedm bodů může znamenat, při běžných sázkách 10 až 50 tisíc dolarů na jeden bod, zisk zhruba 70 až 350 tisíc dolarů. A to není konec, cíl 50 b.b. je opravu reálný.“

Konec intervencí v dubnu, či v květnu. Jak ho zobchodovat?

Tomšík (ČNB): Investoři sázející na silnou korunu se mohou spálit

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter