Směnárna RoklenFx už směnila klientům přes tři miliardy korun

Online devizová směnárna RoklenFx překročila tři směněné miliardy korun. Klientům od počátku roku již vypořádala téměř 7 tisíc transakcí.

Objemy obchodů i počty klientů narůstají dynamicky. „Obchodní aktivitu na devizovém trhu zvýšily americké volby a spekulace na blížící se ukončení intervenčního režimu na koruně. V září jsme spustili nabídku termínového zajištění kurzů pomocí forwardů a poptávka je obrovská,“ říká Radim Krejčí, Managing Director Roklenu.

RoklenFx klientům vedle samotné směny a plateb nově nabízí také expertízu a poradenství. Na svém zpravodajském portálu Roklen24.cz spustil Roklen dva pilotní placené produkty pro firmy: RoklenPro OGResearch a RoklenPro Terminál.

RoklenPro OGResearch je nejkomplexnějším makroekonomickým modelem v ČR. Jeho součástí jsou prognózy ekonomického vývoje a vývoje kurzu koruny. Unikátní je Scenario Builder, který klientům umožňuje modifikovat model o vlastní proměnné a sledovat tak efekty takzvaných šoků na kurz a reálnou ekonomiku. Model je prací expertů ze společnosti OGResearch, bývalých ekonomů ČNB a současných poradců MMF, Světové banky a vlád.

Podle bazického scénáře modelu RoklenPro OGResearch by intervence ČNB měly skončit buď v průběhu dubna, nebo začátkem května 2017. Kurz koruny by poté měl postupně posilovat a v 1. čtvrtletí roku 2018 dosáhnout na 26,00 EURCZK.

RoklenPro Terminál je profesionální aplikace, která klientům přináší online data z finančních a kapitálových trhů. Více než 18 milionů různých finančních instrumentů a kurzů od více než 1500 kontributorů. Jde o cenově atraktivní a dostupnou alternativu k terminálům Bloomberg nebo Reuters.

RoklenFx nabízí výhodnou směnu měn a platbu za transparentních podmínek s kurzovou marží od 0,06 % do 0,18 %. Domácí a mezinárodní platby jsou bez poplatků.

Newsletter