Směr pražské burze udává operátor O2 +5 %, sekunduje ČEZ

Český trh dnes roste nejvíce v regionu, a sice hlavně díky akciím O2. Ty vystřelily až o 6 % na 223 korun po zprávách o dodatečném odkupu akcií O2 od minoritních akcionářů za cenu 277,15 koruny. Také akcie ČEZ pokračují v růstu, překotovaly se k úrovním okolo 615 korun, pravděpodobně díky vyšším cenám elektřiny v Německu a vysokému dividendovému výnosu. Banky dnes spíše zaostávají a obchodují mírně v červených číslech, naopak pojišťovna VIG, která včera zveřejnila nad očekávání mírně lepší výsledky za 3Q, posiluje o 1 % na 1.080 korun a pomáhá indexu PX růst o slušných 0,7 %.

PPF nabídne odkup dalších akcií O2 po 277,15 Kč

Vracejí se investoři za dividendou do evropské energetiky?

V Maďarsku mají akcie smíšenou výkonnost, akcie MOL klesají o 0,6 % díky výběru zisků po včerejší rally, naopak OTP a Richter rostou o 0,3 % respektive o 0,8 %.

Polské akcie jsou 0,5 % v mínusu, banky jsou v červených číslech, také PKN po vzoru akcií MOL klesá a odepisuje 0,95 %. Největší propad zaznamenáváme u akcií operátora OPL -1,8 %, jehož akcie tak padají na podpůrnou úroveň 9,30 PLN.

Evropské akcie dnes spíše rostou (poblíž 0,2 %) díky bankovnímu sektoru a sektoru farmacií, naopak výrazněji klesají telekomunikace, ale to je pouze technický pokles, neboť španělská Telefonica se dnes obchoduje bez nároku na dividendu a klesá o více než 2 %.

Aktivita na trzích je spíše slabší, investoři čekají na oznámení detailů z posledního zasedání americké centrální banky Fed (Fed minutes), které budou oznámeny dnes večer (20:00). 

Newsletter