Euro proti dolaru oslabuje k hranici 1,2100 EURUSD. Měny regionu drží ztráty, koruna se obchoduje kolem 25,45 za euro. Podle člena bankovní rady ČNB Dědka by bylo rozumnější počkat se zvýšení sazeb, až budeme mít jasnější obrázek o ekonomice a inflaci.

Souboj dolarů: Americký sráží ty komoditní

Jaký je aktuální vývoj na devizových trzích? Podle expertů za Saxo Bank jsme svědky dolarové bitvy, kdy ten americký sráží své komoditní kolegy.

Nejnovější zprávy z měnových trhů

  • Síla amerického dolaru se zvýšila, zejména vůči náhle oslabené skupině měn vázaných na komodity, ať už jde o AUD, CAD nebo NOK. Také měny rozvíjejících se trhů oslabily vůči dolaru, ačkoliv předtím místy posílily.
  • Komoditní měny oslabily výrazně více také vůči euru a libře; u kurzu GBPAUD došlo k býčímu obratu, protože mezi měnami zemí G7 bylo oslabení AUD izolovaným jevem.
  • Stříbro v okamžiku, kdy píšeme tento text, pokleslo proti posílenému dolaru jen mírně a zlato včera býky spíše zklamalo, protože včerejší formace „hammer candlestick“ byla dnešním obchodováním víceméně smazaná a zdá se, že spotové zlato se může přiblížit taktické klíčové oblasti 1 225-20 USD/unci, pokud bude dolar i nadále silný. Dnešní úroveň uzavření nám napoví víc.

Kurz EURUSD nedokázal prolomit hranici 1,0500

Kurz EURUSD dnes zatím neodkázal prolomit významnou hranici 1,0500. Aktuálně je pozornost zaměřena na komoditní měny (všimněte si relativní síly jednotné měny) a je možné, že prudce rostoucí výnosy v Evropě a nižší periferní spready nabízejí podporu. Měli bychom však hlídat možné prolomení této hranice, které by mohlo znamenat směřování do spodní části cyklu. Býci jsou nyní mimo, pokud nedojde k náhlému prudkému prolomení a posílení zpět nad úroveň 1,0625+.

NZDUSD

Novozélandský dolar byl vůči svému většímu sousedovi, AUD, výrazně pevnější, ale kurz NZDUSD potvrdil prolomení dvěstědenního pohyblivého průměru a nedávného skomírání. Medvědi však nyní kvůli rozsahu předchozího oživení potřebují rychlé dotažení. Začátek by mohlo signalizovat náhlé prolomení významné Fibonacciho úrovně na 61,8 % kolem 0,7060. Zůstaňte s námi – klíčová linie nyní prochází přes úroveň 0,7125-50.

Zlato

Včerejší prudký obrat nedokázal dnes přesvědčit dalším oživením. Dnes očekáváme slabší uzavření a myslím, že pro kurz zlata můžeme předpokládat ústřední oblast 1 220-25. Klíčem pro růst zůstává dvěstědenní pohyblivý průměr oblasti 1 262.

GBPAUD

Toto je kurz, který tak často nesledujeme, ale včera došlo k prudkému obratu kurzu GBPAUD

 

Newsletter