Na zahraničních trzích pozorujeme lehký výprodej dolaru proti euru a proti procyklickým měnám. Měny regionu v zisku. Koruna zpevňuje pod 25,55 za euro.

Soukromý sektor v USA vytvořil v červnu víc míst, než se čekalo

AKTUALIZOVÁNO – Americký soukromý sektor vytvořil v červnu zhruba 172 tisíc nových pracovních míst. Vyplývá to z dnešních údajů soukromé organizace ADP. Trh počítal s horším výsledkem, analytici dle agentury Bloomberg odhadovali v průměru, že vznikne zhruba 160 tisíc nových pracovních míst.

V květnu podle revidovaných údajů vzniklo v americkém soukromém sektoru zhruba 168 tisíc míst. Předběžné údaje ukazovaly na 173 tisíc míst.

Malé podniky, které mají méně než 50 zaměstnanců, vytvořily v červnu 95 tisíc pracovních míst, když v květnu to bylo jen 84 tisíc míst.

Střední podniky, které mají 50 až 499 zaměstnanců, vytvořily 52 tisíc pracovních míst, oproti 60 tisícům v květnu. Velké podniky přispěly počtem 25 tisíc pracovních míst.

„Růst pracovních míst minulý měsíc ožil ze svého jarního propadu. Růst zůstává zdravý s výjimkou odvětví energetiky a sektorů, které jsou citlivé na zpracovatelský průmysl. Velké nadnárodní firmy stále trochu bojují, a brexit jim nepomáhá, malé a střední firmy ale dál přispívají na výplatních páskách,“ uvedl hlavní ekonom Mood´s Analytics Mark Zandi.

Americký trh práce: Jak se v tom vyznat a nápověda Goldman Sachs

Investoři již vyhlížejí zítřejší čísla ministerstva práce, které zveřejní oficiální zprávu o celkovém vývoji zaměstnanosti za červen. Analytici podle agentury Bloomberg počítají s tím, že největší ekonomika světa vytvořila zhruba 180 tisíc pracovních míst. U míry nezaměstnanosti se čeká růst na 4,8 procenta z 4,7 procenta v květnu.

Newsletter