S&P 500 na novém rekordu, výsledková sezóna v plném proudu

Úterní americká seance povznesla trh na nová maxima. Po úterním závěrečném obchodování reportoval výsledky za 3Q svého fiskálního roku Apple, který vykázal čtvrtletní zisk ve výši 1,28 dolaru na akcii a tržby 37,4 miliardy dolarů proti očekávání analytiků 1,23 zisk na akcii a 37,98 miliardy dolarů. Po závěru obchodní seance akcie firmy reagovaly drobným zklamáním a odepsal 0,6 %. Naopak v poobchodní fázi se dařilo Microsoftu +1,38 %. Softwarový gigant vykázal čistý zisk, který sice zaostal za očekáváním, avšak tržby překonaly odhady analytiků.

Naplnění analytiků potvrdily telekomunikace Verizon +0,55 %, Comcast +1,51 %. Naopak akcie Coca-Cola poklesly o 2,85 % po poklesu čtvrtletního zisku o 3 %. Nedařilo se ani fast-food řetězci McDonald‘s, který nenaplnil očekávání a odepsal 1,31 %.

Apple – iPhone šel lépe na odbyt, zisk nad odhady, tržby mírně slabší

Microsoftu rostou tržby, zisk včetně divize Nokie je ale slabší

Index spotřebitelských cen v USA vzrostl minulý měsíc o 0,3 % po 0,4% růstu v květnu. Index nezahrnuje ceny potravin a energie. Investoři tuto zprávu mohou vyhodnotit tak, že Fed doposud není připraven na předčasné zvyšování úrokových sazeb.

Index Dow Jones přidal 0,4 %, Nasdaq vzrostl o 0,7 % a S&P 500 vystoupal na nový rekord +0,5 % resp. 1983,5 bodu. Zobchodovaný objem se přiblížil téměř 2,9 miliardám dolarů.

Paliva zatím vedou spotřebitelské ceny v USA výš, přes slova Fedu o dočasnosti

Americký „Mekáč“ doma nezvládá nastartovat růst tržeb. Zklamala i Coca-Cola

Tabáková jednička Altria ziskem těsně zklamala, tržby ale lepší. Další odkup akcií…

Zlato pokleslo o 7,6 dolarů na 1306 dolarů za unci, stejně jako surová ropa s dodávkami na srpen o 17 centů, což představuje pokles o 0,2 %, tedy 104,42 dolarů za barel. Situace se na Blízkém východě uklidnila. Americký ministr zahraničí John Kerry vyzval Hamas v boji s Izraelem k příměří. Doposud jsou následky bojů hrozivé, bylo zabito více než 600 lidí, převážně Palestinců. Na východě Ukrajiny proruští separatisté konečně vydali téměř 300 zabitých těl sestřelených minulý týden. Důvodem odevzdání ostatků bylo zvážení dalších sankcí proti Rusku.

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter