S&P varuje: NWR může do roka zbankrotovat

AKTUALIZOVÁNO: Ratingová agentura Standard & Poor’s varovala před zhoršující se likviditou těžební skupiny NWR a srazila hodnocení jejích závazků. NWR podle názoru S&P může na ročním horizontu zbankrotovat, svým závazkům nedostát. Akcie NWR v Praze v reakci na zprávu padají o více jak 5 procent.

S&P zhoršila rating závazků těžební skupiny NWR z dosavadního stupně „CCC+“ na nový „CCC“. To znamená extrémně spekulativní hodnocení spolehlivosti plnění závazků společnosti. Výhled pro další vývoj ratingu firmy navíc S&P ponechala negativní.

S&P ve své zprávě uvedla, že by zhoršující se likvidita firmy mohla během následujících 12 měsíců vést až k bankrotu NWR. Za nutné považuje posílení kapitálu společnosti a ruku v ruce s tím nadnáší téma prodejů některých aktiv.

NWR ve 3Q: Cena koksovatelného uhlí klesá na 90 eur za tunu

Slovenský miliardář Krúpa chce dál zvýšit podíl v NWR, nakupuje dluhopisy

„Negativní výhled (ratingu) odráží absenci pozitivního vývoje kolem podmínek pro společnost a pravděpodobně povede k selhání u dluhových závazků v nadcházejících 12 měsících,“ vysvětlila S&P negativní výhled na udržení i nového sníženého ratingu. 

„Scénář agentury S&P je vzhledem k nízkým cenám uhlí rozhodně reálný. Naše doporučení pro akcie NWR je již delší dobu „prodat“, momentálně bez stanovení cílové ceny,“ komentovali zprávu analytici Komerční banky.

Analytici KB: Atraktivní jsou ČEZ a Fortuna. Na prodej NWR a Pegas

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter