Špatný signál, který potěší akcie

Buďte na pozoru, na trhu vzniká další „kříž smrti“. Varovný signál protnutí shora 200denního klouzavého průměru jeho 50denním kolegou se formuje na dolarovém indexu, který sleduje vývoj americké měny. Avšak tentokrát je tato „špatná“ zpráva k něčemu, resp. někomu, dobrá.

Profitovat z „kříže smrti“ na dolarovém indexu by dle Riche Rosse, managing direktora a hlavního technického analytika společnosti Evercore ISI, měli především akcioví investoři. „Jedná se o „medvědí“ signál, který se obvykle objevuje v závěru silného trendu, „ řekl v rozhovoru pro CNBC Ross. „Je potřeba si ale uvědomit, že „kříž smrti“ je pro někoho špatný a pro mnohé další naopak dobrý,“ dodal.

Je to právě formující se „kříž smrti“ (viz graf), který analytika přesvědčil o „úprku“ z dolaru. „Protnutí 200denního klouzavého průmětu s tím 50denní vidíme poprvé od července 2014. To je fakt, který je pro dolar negativní, ale na druhou stranu toto znamená pozitivní zprávu jak pro ceny komodit, tak i pro rozvojové trhy. Stejně tak by oslabená americká měna mohla podpořit i akcie, konkrétně index S&P500.“

 

Newsletter