Spustí IPO Alibaby výprodej na akciích?

Manažeři fondů a správci investic, kteří budou chtít investovat do primárního úpisu akcií čínského internetového gigantu Alibaba, na to budou muset sebrat prostředky z jiných investic. To hrozí spuštěním výprodejů na internetových blue chips na trhu a skrze ně širším výprodejem akcií. S takovým scénářem přišel excentrický investor Jim Cramer.

„Myslím si, že portfolio manažeři se nevyhnou částečným výprodejům svých portfoliích, aby získali volné peněžní prostředky na nákup IPO Alibaby. A protože každý, kdo řídí hedge fond či podílový fond ví, že musí zůstat diverzifikován, vsadil bych si, že budou prodávat společnosti podnikající na internetu dřív, než z jiného sektoru,“ uvedl Cramer pro CNBC.

Ačkoli se výprodeje můžou týkat desítek internetových společností, Cramer radí soustředit se především na tři hlavní, jako jsou Facebook, Google a Apple. Ve všech těchto třech případech vidí Cramer v případě většího poklesu nákupní přiležitost.

Samozřejmě to hned vzbudí otázku a na jaké úrovni bych měl kupovat ? Vezměme to popořadě..

V případě akcií Facebooku lze dle Cramera hovořit o dosažení podstatného maxima u 78 USD za akcii. Podstatného z toho důvodu, že leží nad 72 USD resp. nad 50ti denním klouzavým průměrem.

50ti denní klouzavý průměr u Facebooku sehrál úlohu podpory již v červenci. Takže pokud by si akcie Facebooku měly projít výraznější korekcí, Cramer na základě využití analýz od Eda Ponsiho ze společnosti Barchetta Capital Management sází na cenu u 72 USD, když opět věří 50ti dennímu klouzavému průměru. Viz graf Facebooku v galerii.

Co se týká akcií Google, tak zde je zřejmé, že se titul skoro přes rok drží významné trendové linie, která se téměř shoduje s 200denním klouzavým průměrem.

Opět dle Ponsiho analýzy, jako v případě Facebooku, tato linie nyní leží u 570 USD za akcii resp. 4 % pod aktuální tržní cenou. 570 USD tedy Ponsi a i Cramer vidí jako možnost vstupu do dlouhé pozice. Viz graf Google v galerii.

Přetím ze zmíněné trojice jsou akcie Apple. Při pohledu na denní graf, sází Ponsi na hranici 97 USD. Na 97 USD za akcii totiž leží ne jen jedna, ale dvě významné hranice podpory a to v podobě býčí trendové linie a 50ti denního klouzavého průměru.

Ponsi upozornil, že tato kombinace zafungovala jako hranice podpory již minulý měsíc a proto by si vsadil na to, že by případný pokles tato úroveň ustála i nyní. Viz graf Apple v galerii.

Newsletter