Stratég BNP Paribas: Je čas kupovat dolar

Pokles amerického dolaru nabízí ideální příležitost k jeho nákupu a prodeji eura, tedy otevření takzvané short pozice na hlavním měnovém páru EURUSD. S takovým doporučením přichází stratég francouzské investiční banky BNP Paribas Nicolas Ganne, podle kterého hraje ve prospěch této sázky hned několik důvodů.

Ačkoliv poslední makro údaje z eurozóny ukazují na probíhající oživení ekonomiky, zatímco ekonomika Spojených států mírně pokulhává, pravděpodobně blížící se růst úrokových sazeb v USA v kombinaci s probíhajícím kvantitativním uvolňováním v Evropě by měl být hlavním hnacím motorem pro pokračování býčího trendu na dolaru.

Podle stratéga BNP je ideálním prodejní úrovní obchodní pásmo 1,1450 – 1,1500 dolaru za euro, kde se nachází hned několik technických rezistenčních úrovní. Prolomení těchto úrovní by znamenalo obrat dlouhodobého býčího trendu na dolaru, jenž by měl však z pohledu fundamentální analýzy přetrvat.

BNP Paribas je tak v tomto týdnu již druhou investiční bankou, jejíž stratégové doporučují otevřít krátkou pozici na EURUSD. V pondělí toto doporučení vydal stratég z Deutsche Bank. Podle obou analytických domů je parita dvou zmiňovaných měn jen otázkou času. 

Deutsche Bank: Euro oslabí na paritu s dolarem ještě letos

 

 
Úroveň otevření  short pozice EURUSD   Úroveň uzavření pozice (předpoklad Roklen do konce roku 2015) Úroveň uzavření pozice (předpoklad Deutsche Bank do konce roku 2015) Úroveň uzavření pozice ve ztrátě (StopLoss)
1,1450 1,0700 1,0000 1,1650
Realizovaný zisk / ztráta 750 bazických bodů 1450 bazických bodů 200 bazických bodů
Realizovaný zisk 6,55% 12,65% 1,75%
 

Newsletter