Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

Jaký je recept na úspěch podle Jonathana Goluba z RBC? Patero: hodnota, orientace na domácí trh, zadlužení, daně a volatilita. Jinak vyjádřeno: akciím s nízkým PE se daří při zesilování hospodářského růstu. Na americký trh orientované firmy mohou těžit ze síly amerického dolaru. Také firmy, zatížené nyní relativně vyšším zdaněním, mohou z nástupu Trumpa k moci těžit. A volatilita? Na růst úrokových sazeb Fedu budou reagovat pozitivně právě tituly s vyšší volatilitou, tvrdí RBC ve zprávě, kterou získal MarketWatch.

Tady je 40 titulů, které mají představovat zhmotnění těchto rad:

 

Newsletter