Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Studie: Bitcoin bude do 15 let významnou rezervní měnou

Bitcoin, užívaný stejně jako švýcarský frank nebo australský dolar? Podle studie, která oslovila profesionály z oblasti kryptoměn, to bude do roku 2030 realitou. Britští Magister Advisors oslovili tři desítky vedoucích společností světa kolem bitcoinu a získaly „konsensuální pohled“, podle kterého se bitcoin za dekádu a půl stane šestou nejvýznamnější rezervní měnou světa.

Cena bitcoinu má za sebou v uplynulých týdnech solidní růst, který je po delší době živou vodou pro investice do něj. Aktuálně obchoduje nad 370 dolary. Mnozí vidí ale mnohem větší hodnotu v technologii, která za ním stojí – blockchainu. A právě do projektů, využívajících blockchain jako „decentralizované úložiště“, hodlá stovka největších světových institucí investovat v nejbližších dvou letech přes miliardu amerických dolarů.

 

ROZHOVOR: Počet pozitivních zpráv a fundamentů kolem bitcoinů roste. Bylo otázkou času, kdy se stanou i kurzotvornou…

Posted by Roklen24 on 30. říjen 2015

 

„Blockchain se stane novým globálním standardem vypořádání finančních transakcí,“ předpovídají Magister Advisors. Podpisy Bank of America, Citi, Goldman Sachs nebo JPMorgan či Deutsche Bank svítí pod dohodou ze září tohoto roku, která výzkum užití blockchainu ve finančnictví stvrdila.

Studie vzpomíná také rizikovou stránku dnešního užití bitcoinu. Podle jejích závěrů je virtuální měna z 90 procent držena za účelem spekulace. Pokles tohoto podílu z nejvyšších hodnot je jedním z jejího potenciálu.

Newsletter