Svátkem pro Wall Street je Alibaba na NYSE. Pomohlo Skotsko i Fed

Páteční obchodování na americké burze přineslo senzaci v podobě vstupu akcii čínského internetového obra Alibaba na burzu NYSE. Celkově se ale akciím dařilo nakonec smíšeně. V týdnu potvrdil Fed svoji podporu ekonomiky a ponechal úrokové sazby poblíž nuly, druhou kritickou událostí bylo skotské referendum. Skotsko se od Velké Británie neodtrhlo a volatilita na kapitálových trzích se snížila.

NE. Británie přežila Velká

Skotsko ne. Kdo další?

Index S&P 500 přece jenom v pátek spíše korigoval týdenní zisky a uzavřel poblíž nuly -0,05 %, Dow Jones skončil na kladné nule +0,08 %, o něco méně byl úspěšnější technologický Nasdaq -0,3 %. Drobné výprodeje mohou souviset s dnešním IPO Alibaby, vybírání zisků a otevírání dlouhých pozic na největším letošním úpisu. Přeskupení portfolia může souviset s drobným výprodejem.

Alibaba první obchodní den přinesla investorům 38 %. Bát se pádu?

Pátečním hitem byly akcie Alibaba Group Holding, které z upisovací ceny 68 dolarů vzrostly o rekordních 38 %. Nedařilo se již tak akciím Yahoo, která vlastnila významný podíl právě na Alibabě a v rámci IPO jej snižuje, akcie poklesly o 3,8 % po zprávě, že generální ředitel Larry Ellison odstoupil.

Dnes se také dohodl Concur Technologies +18 % s německým SAP AG, který projevil zájem o softwarovou skupinu a nabídl odkup za 8,3 miliardy dolarů.

Newsletter