Švejkování: Mediální trolling & Imploze CNN

Američané jsou vystaveni intenzívnímu masmediálnímu trollingu na nebývalé úrovni. Objevují se další a další případy politicky motivovaného násilí, v naprosté většině zleva. Celá vachrlatá anti-trumpovská ruská konspirace se začíná hroutit a situace v kdysi prestižních amerických médiích se přiostřuje.

CNN opouštějí tři významní novináři, oficiálně kvůli publikaci článku, týkajícího se údajného propojení členů vedení kampaně Donalda Trumpa s Ruskem, který byl postaven na jediném anonymním zdroji. Tomu říkáme nedostatek fantazie! Dále prý došlo k porušení kontrolních edičních procedur. CNN se odmítá vyjadřovat a celá situace je napjatá i díky opatření Bílého domu, jež zamezila mediálním klauniádám domovských novinářů. Jim Acosta ze CNN, který připomíná zlého bratra George Clooneyho po pařbě a pravidelně se jich účastnil, se na tiskovce v Bílém domě provokativně domáhá kamer, což vzbudilo po zveřejnění zvukového záznamu mnoho veselí. Bílý dům nemůže tyto nechutné provokace zakázat, ale může zabránit tomu, aby se na to museli dívat slušní lidé. Svoboda slova znamená také svobodu urážet, ale nikoliv povinnost to poslouchat či dokonce vysílat. Po opětovném zapnutí kamer vede tiskové konference Sarah Huckabee-Sandersová a Jim Acosta není v záběru.

CNN byla aktuálně znemožněna projektem Veritas, který zveřejnil video pořízené skrytou kamerou. Rusko bylo zmíněno ve vysílání CNN téměř 16000krát, producent John Bonifield nevinně a zároveň cynicky popisuje, jakým způsobem Jeff Zucker rozhoduje o ruském „narativu“ a jak je to s novinářskou etikou, vyučovanou na školách, v praxi. Vysvětluje také, že kdyby tam něco průkazného na Donalda Trumpa a Rusku bylo, určitě by to už uniklo.

Novinář Paul Sperry z Hoover Institution oznamuje na Fox News a v denníku New York Post, že vyšetřování tzv. „Russian dossier“, plného špinavostí na Donalda Trumpa, o němž globalistická média téměř neinformují, se posunuje směrem k bývalé ministryni spravedlnosti Lorettě Lynchové a k zástupci ředitele FBI Andrewovi McCabeovi, který stojí momentálně v čele FBI. NY Post upřesňuje, že senátní vyšetřování zdůraznilo, že to byl McCabe, kdo za FBI se Steelem o materiálech vyjednával. Je považováno za pravděpodobné, že dojde i na vyšetřování kriminální, neboť se bude vyšetřovat také role FBI při vzniku tohoto materiálu a vazby jednotlivých aktérů na Hillary Clintonovou.

Materiál sepsal Christopher Steel, o němž média pravidelně informují jako o bývalém britském špiónovi. Nic takového jako „bývalý špión“ ovšem neexistuje, jak tvrdí nezávislí novináři. Steel materiály sepsal pro washingtonskou vyšetřovací firmu Fusion GPS ( “research and strategic intelligence firm”, založena třemi bývalými aktivisty a reportéry Wall Street Journal, náplň práce je dle firemního právníka „confidential“). Ta prý byla najata anti-trumpovskými republikány, z kongresových zdrojů ale vyplývá, že na začátku bylo zadání demokratů, pro něž tato firma pracuje již od začátku svého působení. Celé to financují kamarádi Clintonové. Spoluzakladatel a ředitel společnosti Peter R. Fritsch dříve působil pro WSJ v Mexico City a přiženil se do významné mexické byznysové rodiny, podnikající ve výrobě nákladních vozů a autobusů, a tedy přímo profitující ze smlouvy NAFTA, proti níž v kampani Donald Trump ostře vystupoval.

FBI ani Fusion GPS s kongresovou vyšetřovací komisí, která se snaží dostat k jejich vzájemné komunikaci a zjistit, jak to vlastně bylo, nespolupracují.

Senátor Chuck Grassley na toto propojení falešného „dossier“ s FBI a DNC veřejně poukázal ve své silné řeči vysílané přímo ze senátu, a zdůraznil také fakt, že demokratičtí senátoři Chuck Schummer a Nancy Pelosiová prokazatelně tvrdili v médiích nepravdu o tom, že Donald Trump byl kriminálně vyšetřován kvůli propojení jeho kampaně s Ruskem. To umožnilo ustanovení hned několika kongresových a jiných vyšetřovacích komisí a celé měsíce vyšetřování a mediálních hrátek s impeachmentem.

NY Post dospívá k závěru, že Steel svůj materiál zflikoval přímo z internetových zpráv a z Wikipedie, a to i s chybami. Namočil do celé aféry také neoficiálního prezidentova poradce pro otázky zahraniční politiky, Cartera Page. Toho na základě tohoto materiálu sledovala FBI, a v žádosti stálo, že jej považují za ruského agenta.

K faktu, že FBI opakovaně nebyl povolen přístup k počítačům DNC po jejich údajném napadení, se vyjádřila bývalá ředitelka výboru demokratů DNC, Debbie Wassermannová-Schulzová. Nechala se slyšet, že ona sama od FBI žádnou žádost o prohlídku počítačů nedostala, a tedy ani neodmítla. Ani to nemusí být lež, takto vysoce postavení lidé mají jistě svůj tým, který podobné drobnosti s FBI řeší, ale považujeme za dobré znamení, že mluví sama za sebe. Stranické „my“ vymizí vždy, když dojde na lámání chleba odpovědnosti. Bill Still reportuje, že členové vedení DNC (= Debbie Wassermannová-Schulzová) po napadení počítačů pravděpodobně vypnuli celý systém, a teprve potom začali vymýšlet záminku, proč do něj FBI nevpustit. Jméno společnosti Crowdstrike, jež počítače DNC měla pod kontrolou a o jejíž roli v celé komplikované záležitosti jsme několikrát podrobně informovali, se do médií nedostalo.

Ukázku současného amerického novinářského profesionalismu přináší Washington Post, který informuje, že Donald Trump prý porušil tradici sahající až k Thomasi Jeffersonovi (1743-1826), když zrušil slavnostní večeři na oslavu konce ramadánu. Tak určitě…

Tom Fitton z Judicial Watch, konzervativní právnické nadace, jež připravuje žádosti FOIA o informace (Freedom of Information Act), oznámil, že záznamy komunikace Susan Riceové, týkající se odmaskovávání jmen amerických občanů v odpoleších, jsou na pět let nedobytně zaparkovány v budoucí knihovně Baracka Obamy pod tzv. „Presidential Records Act“. Zástupci nadace jsou přesvědčeni, že v případě tohoto širokého a systematického odmaskovávání, kdy jména zúčastněných byla po únicích ze spisů zveřejněna v médiích, šlo o zneužití pravomoci ze strany Obamovy administrativy.

Republikánský výbor oznamuje rekordní vybranou sumu, 10,8 miliónů dolarů za měsíc květen, zatímco Demokratická strana vybrala nejnižší sumu od roku 2003, 4,29 miliónů dolarů. Celkem vybrali republikáni v roce 2017 61,9 miliónu dolarů.

AP informuje, že prezident Donald Trump se snaží o osobní a medializované setkání s Vladimirem Putinem při setkání G7 příští měsíc, zatímco někteří jeho poradci se jej od toho snaží odradit. Rádi si počkáme na výsledek!

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter