Švejkování XV. Americký Kocourkov: Legrace pokračuje

Američtí bezpečnostní experti se podle demokratů Hillary Clintonové vyjádřili, že virus, který prý způsobil uniknutí usvědčující korespondence DNC, vytvořili hackeři spojení s Ruskem (s Ruskem je každý, kdo nefandí Hillary). Toto obecné sdělení proběhlo mainstreamovými médii, aniž by se někdo obtěžoval sdělit jména a funkce těchto anonymních „odborníků“, což je poněkud zneklidňující, neboť to odporuje vyjádření šéfa FBI Jamese Comeyho i šéfa CIA Johna Brennana. Ten sice vágně zmiňuje ruské hackerské aktivity v minulosti, ale samotnou informaci o ruském angažmá potvrdit odmítl.

Americké i evropské murdochoviny jsou ovšem zaplaveny velkými titulky a tvrzeními nejrůznějších „čičmundů“ typu „uměl bych si představit…“. No, jeden si taky umí spoustu věcí představit. Třeba lháře v táboře demokratů.

List Washington Post, jehož vlastník Jeff Bezos si pomocí smečky prodejných novinářů zajišťuje nízké či žádné daně pro své amazonské impérium (a špitá se i o horších věcech, ale tady nejsme černá kronika), denně chrlí spekulativní články s nadpisy jako „Kampaň Clintonové – a někteří cyber specialisté – tvrdí, že za úniky e-mailů je Rusko“ a podobně. My nevíme, jak to je, ale všímáme si, že zaměstnanci Clintonové, vykonávající většinou úřednickou či PR činnost, mají absolutně jasno, zatímco ti „někteří specialisté“ jsou tam jaksi tak trochu ve vleku. Anonymně. Článek je založen na výrocích „několika jedinců obeznámených se situací“, tedy anonymech, kteří ve svých tvrzeních s ruskou hackerskou rolí operují jako s faktem. Čtenář, který takto sestavený článek přelétne (neboť číst se nedá, text paralyzuje mozkové buňky takovou rychlostí, že v půlce ztratíte schopnost číst i myslet), získá nezvratný dojem, že Rusko útočí.

Americkým expertům můžeme hladce pomoci: kdyby si vygooglovali jméno Setha Conrada Riche (zastřelen do zad 10. července 2016 v den své plánované schůzky s FBI, označen Julianem Assangem jako zdroj WikiLeaks), možná by se podobnými báchorkami o viru přestali zesměšňovat.

FBI v pátek 2. září večer před prodlouženým víkendem Svátku práce, který se v USA slaví vždy první zářijové pondělí, zveřejnila záznam výslechu Hillary Clintonové ze soboty 2. července spolu s dalšími záznamy souvisejícími s vyšetřováním jejího nelegálního a nezabezpečeného serveru doma ve sklepě. Stalo se tak na základě mnohačetných žádostí spadajících pod Freedom of Informatiom Act (FOIA).

Načasování signalizuje, že James Comey je „ochočen“ stejně jako ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová. Ta má plné ruce práce s obviňováním a posíláním do vězení těch, kdo si v americké demokracii založené na svobodě slova dovolí zapochybovat o globálním oteplování, takže jí na Clintonovy, kteří například shrábli 98 procent prostředků vybraných na obnovu zničeného Haiti, kde lidé (určitě jen tak z legrace) jedí bláto, a strčili si je do vlastní kapsy, nezbývá čas.

Tento výslech Clintonové FBI, jak už jsme psali, nebyl proti všem pravidlům a zvyklostem veden pod přísahou a dokonce nebyl ani nahráván, jeho záznam byl nejprve zaslán pouze kongresu, a i to až po oficiální žádosti. Kongres, respektive k tomu určená komise, by tyto záznamy měla mít ovšem k dispozici dle zákona i bez žádosti.

Zpolitizovaná FBI a zejména její ředitel James Comey přicházejí o zbytky své reputace. Zvolené datum (již tradičně pátek večer), které mělo evidentně eliminovat dopady zveřejněných informací na kampaň Clintonové a zpomalit jejich šíření (zpráva z pátečního večera se do pondělních novin již nedostane), stejně jako podobně načasované vyhlášení rozhodnutí nedoporučit stíhání Clintonové 5. července, ráno po Dni nezávislosti, rozpálilo nezávislou mediální scénu doběla. Tisíce nezávislých novinářů a rádiových moderátorů se pustily do studia jako mravenečci ihned po dalším zveřejnění e-mailů, které nyní unikají ze všech stran, a neuvěřitelná korupční schémata začínají nabývat přesnějších kontur.

Hollywood se má za pár let na co těšit. House of Cards je takový jednoduchý manuál k politické realitě.

Navzdory tomu, že Hillary Clintonová prohlásila pod přísahou před dvěma kongresovými komisemi, že všechny své pracovní e-maily odevzdala (po dvou letech od podání žádosti!), FBI získala navíc 17,448 e-mailů z jejího soukromého serveru i z dalších zdrojů; ani jediný z nich nebyl mezi těmi, které odevzdala.

Její právníci původně sdělili ministerstvu spravedlnosti, že se Clintonová ke slyšení nedostaví, pokud toto bude nahráváno. Clintonová si tedy sama určila podmínky, za kterých se uvolí s FBI komunikovat, a James Comey to akceptoval. Nezbývá, než si domyslet, že k tomu měl pádné důvody, stejně jako Loretta Lynchová… A teď, od pátku večer, už je známe: Obama rozdává imunitu jako bonbóny, dostala ji Cheryl Mills, levá ruka Clintonové, spolu s jejími dalšími dvěma spolupracovníky, a to se pak těžko vyšetřuje…

Výslechy všech ostatních svědků byly nahrávány a zaznamenávány, ale ze slyšení Clintonové existuje pouze sumarizující „záznam“ (hantýrkou FBI „302“, nejedná se o přímý doslovný zápis výslechu, ale dodatečně sepsané shrnutí třetí osobou), ze kterého není jasné, kdo výslech prováděl, kdo byl přítomen, ani kdo pořizoval samotný záznam. Comey se pro jistotu nezúčastnil vůbec. Vysoce postavení bývalí činitelé FBI i agenti CIA, vystupující u Alexe Jonese jako na orloji, vyjadřují silné pobouření, a bývalý zástupce ředitele FBI soudí, že by Clintonová měla podstoupit vyšetření na polygrafu.

O lámání chleba uvnitř instituce svědčí také rozporuplné informace o probíhajících či neprobíhajících vyšetřováních celé pavučiny Clintron Foundation. Poslední úniky z pátku 23. září naznačují, co jsme si všichni mysleli – provázanost s Obamovou administrativou. Navíc teď Hillary Clintonovou otevřeně podpořil G. Bush Senior, takže hra na demokraty a republikány už se hraje jen v maintreamových médiích.

Také se ukázalo, že zdánlivě neprůstřelný argument Jamese Comeyho, že Clintronové nemohli prokázat „špatný úmysl“, byl směle a s odvahou postaven na strategii, kdy se jí během pouze tří a půl hodinového výslechu operativně raději ani nezeptali.

Švédský soud potvrdil zatykač na Juliana Assange

Je třeba konstatovat, že prezidentská kandidátka má vážnou poruchu paměti – pokud ji nechceme rovnou nazvat lhářkou. Tato právnička a zkušená vyjednavačka, která svědčila u mnoha federálních procesů (Rose Law Firm, Whitewater…), si u výslechu nemohla vzpomenout celkem 39krát. Některé prameny uvádějí 38krát či 40krát. Vzhledem k tomu, že ve svém věku kandidátka pravděpodobně hůře slyší, můžeme rozdíl přičíst opakování některých otázek a jejich následné (ne)započítání – anebo také zdvojenému vidění rozzuřených pisatelů.

Hillary Clintonová si nepamatuje žádné z bezpečnostních školení týkajících se zacházení s tajnými informacemi, kterými prošla a která stvrdila podpisem, žádné e-maily s tajnými informacemi, a písmeno „C“ , kterým byly některé e-maily označeny (Classified), prý považovala za jakési alfabetické značení… Že by například informace o plánovaných dronových útocích v Pákistánu byly tajné, ji prý prostě nenapadlo. To ovšem poměrně solidně podkopává důvěru v její mentální schopnosti.

Zdůvodňuje to otřesem mozku, který utrpěla v r. 2012. Tázat se po jejím zdraví je ale zakázáno – to dělají z nějakého důvodu jen sexisti. Jaká je v tom spojitost, čert sud´, ale Dr. Drew Pinsky přišel o svou TV show na HLN (odnož CNN) ihned poté, co se po prostudování uniklé zdravotní dokumentace Clintonové v druhé půli srpna svěřil publiku se svými upřímnými obavami ohledně jejího zdravotního stavu. Vyjádřil také pochyby ohledně použitých léčebných postupů, které prý byly používány někdy v 50. letech, a naznačil, že to vypadá, jako by ji „léčil“ nějaký kamarád z dob pobytu Clintonových v Arkansasu. Jeho lékařské pobouření je ze záznamu patrné. Dr. Drew se následně odmlčel a další otázky odmítá, prý z obav ze ztráty kariéry.

Švejkování XII. Julian Assange: Nová částice – lidská integrita

Tématu se ale vytrvale drží Lionel Nation, právník a náš oblíbený mediální analytik z Lionel Media, který ve videu „The Hillary Clinton Criminal Conspiracy and Media Lie Machine“ (vřele doporučujeme!) vykresluje situaci velmi barvitě. Postupně verbálně „prošlapává“ jemnou linii mezi realitou a spekulací. Klade enormní důraz na zatažení posluchače do procesu myšlení se speciálním ohledem na věková i intelektuální omezení „mileniálů“, to vše podpořeno občasnými odkazy do pop-kultury. Vtipný a brilantní. My jsme na něj natrefili, když v brýličkách a kostkované košili energicky píchal prstem do obrazovky a pokřikoval směrem ke zklamaným fanouškům Bernieho Sanderse před obrazovkou: „Já vám to říkal! Já to říkal!“. Mezi jeho přátele patří obrovská spousta zajímavých a chytrých lidi, např. wallstreetský whistleblower Charles Ortel nebo výborně informovaný konspirátor Alex Jones.

Lionel také kandiduje na prezidenta s heslem LOTUS (Lionel of United States) for POTUS (Prezident of United States).

Hillary Clintonová se, na důkaz toho, že je opravdu tak fit, jak tvrdí, 11. září sesula volným pádem při předčasném odchodu z pietního shromáždění, které doslova „neustála“, což bylo pro historii zachyceno českým „očkem“ Zdeňkem Gaždou, z něhož se přes noc stala celebrita. Přestože se video jejího zhroucení stalo virálním a viděly ho na nejrůznějších platformách desítky či možná i stovky milionů diváků, mainstreamová média informovala o „klopýtnutí“. Kdo vykládá o klopýtnutí, lže. Prezident Obama si vzal volno na celý říjen (Sýrie ho evidentně nepotřebuje, tam se napracoval už dost), naskočil do jedoucího vlaku kampaně a hbitě za Clintonovou zaskakuje. Jako by prstem lusknul…

Newsletter