SWCS má vítěze. Je z Polska. Znáte startup StethoMe?

Výhercem středoevropského kola Startup World Cup 2018, které se uskutečnilo dnes na konferenci Startup World Cup & Summit (SWCS), se stal polský startup StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Uspěl v konkurenci 335 startupů z 29 zemí.

StethoMe bude region střední a východní Evropy reprezentovat ve finále, jenž se uskuteční v květnu v San Francisku. Hlavní cenou je investice v minimální výši milion dolarů. Výherce vybrala šestičlenná odborná porota, sedmý hlas měli návštěvníci konference, ti hlasovali prostřednictvím systému D21. 

„Naším cílem je propojovat startupovou scénu, a to jak napříč zeměmi, tak i s investory a korporacemi, čímž chceme pomoci celému trhu v růstu a inovaci. 335 přihlášených startupů z 29 zemí, více než tisíc návštěvníků konference a velký zájem evropských firem, inkubátorů, investorů a osobností startupové scény je pro nás důkazem, že podobnou akci trh potřebuje, což je pro nás závazek i do příštího ročníku,“ uvedl Václav Pavlečka, organizátor akce, člen odborné poroty a CEO fondu Air Ventures.

„Počet přihlášených startupů, zájem partnerů, ale i počet návštěvníků zdaleka přesáhl naše očekávání. Gratuluji vítěznému startupu StethoMe a držím palce v celosvětovém finále. Chtěla bych poděkovat soutěžícím, partnerům, investorům, inkubátorům, mentorům, a všem, kteří se na organizaci SWCS podíleli,“ uvedla Radka Horáková, organizátorka a marketingová ředitelka startupového inkubátoru UP21.

Dílčí ceny si odnesli také další:

Startupy Angee, Vistag a mySASY získávají možnost umístit kampaň na české investment-crowdfundingové platformě Fundlift. Průměrná částka získaná skrze Fundlift se pohybuje kolem 200 tisíc dolarů

Cenu kongresového a eventoveho turismu Czech convention bureau award udělenou agenturou CzechTourism získal neměcký startup Appinio

Investici ve výši 100 tisíc dolarů od generálního partnera akce Mayfair Assets získal startup StethoMe

Nejlepším studentským startupem a ocenění, nad kterým převzala záštitu Česká Spořitelna, získal startup FishRAS

 

 

Startup World Cup & Summit (SWCS) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají 18. 5. 2018 ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční, ryze českou konferencí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní speakeři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu a zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com po korporátní kapitány jako Andre Wehrner ze Škoda Auto nebo Tomáš Budník z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.
 
 

 

Newsletter