Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Také výsledky JPMorgan nadopoval Donald Trump

AKTUALIZOVÁNO – JPMorgan Chase dnes jako druhá velká banka reportovala dobré kvartální výsledky a stejně jako Bank of America porazila očekávání analytiků. Největší americká banka oznámila upravený zisk 1,71 dolaru na akcii, zatímco analytici čekali 1,44 USD. Zisk se tak zvýšil na 6,73 miliardy dolarů z 5,43 miliardy USD v roce 2015. Tržby činily 24,33 miliardy dolarů, což bylo nad odhadem 23,94 miliardy dolarů.

Generální ředitel banky Jamie Dimon uvedl, že americká ekonomika, zdá se, nabírá na síle. Dodal, že do budoucna existuje příležitost pro dobrá a racionální rozhodnutí, která podpoří další růst.

Akcie největší americké banky výrazně rostly po vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách. Důvodem je očekávání, že Trump zruší regulační opatření, která byla zavedena v roce 2008, kdy nastala finanční krize.

JPMorgan loni předstihla Wells Fargo a stala se největší světovou banku dle tržní kapitalizace. Akcie banky mírně rostly zatímco Wells Fargo si kvůli skandálu pohoršila.

V dalších čtvrtletích by na výsledky amerických bank měly mít příznivý vliv rostoucí úrokové sazby. Fed zvýšil svou základní sazbu minulý měsíc poprvé po roce. Letos čeká, že tento úrok zvýší třikrát.

Newsletter