Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Technická analýza: Euro se staví dolaru, promluví Draghi

Zásadní událostí minulého týdne bylo rozhodnutí americké centrální banky Fed nezvýšit v září sazby. Euro může získat krátkodobou podporu, ale dlouhodobě vidíme jeho směr jednoznačně v oslabení vůči americkému dolaru. V tomto týdnu může euro slovně podpořit Mario Draghi, který vystoupí v Bruselu k ekonomice. Ze spojených států ale mohou přijít zlepšené fundamenty v podobě nových dat z americké ekonomiky (sledujte kalendář na Roklen24). 

EURUSD

Silný páteční pokles je signálem, abychom pokračovali v impulzivní vlně směrem dolů. Na trhu mohou přicházet mírné korekce směrem nahoru, dlouhodobý trend je však stále směrem dolů. Další úroveň podpory je na úrovni 1.1087 EURUSD. Nejprudší vlna 3 s největší pravděpodobností právě začala (graf ve fotogalerii).

Německé akcie – DAX

Německý index DAX se nachází stále v boční fázi. Z týdenního hlediska dochází k mírnému býčímu vykreslení, ale počítání vln je v současné době poměrně nepřehledné. Trend by měl konečně již ve středu nastolit prezident ECB Mario Draghi, od kterého očekáváme rétoriku na podporu uklidnění finančních trhů – a následné zahájení vlny 3 nahoru (graf ve fotogalerii).

Americké akcie – S&P 500

Obdobná situace jako na indexu DAX panuje i u S&P 500, kde jsme se minulý týden nedočkali navýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Domníváme se, že by se mohlo jednat o další podporu amerických aktiv. Pokud šéf ECB bude ve středu slovně podporovat evropské akcie, mohly by se k tomu připojit i akcie americké. Vlna 3 nahoru pravděpodobně již začala, přičemž ve středu by mohla kulminovat (graf ve fotogalerii).

TIP: Pro více informací můžete kontaktovat makléře Roklen360 Radka Pavlíčka na telefonním čísle 777217375

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter