Technická analýza: Korekce na DAX jako příležitost k nákupu

Jak jsem avizoval v článku minulý týden, trhy se dostaly do rostoucího trendu. Celkový obraz na finančních trzích se příliš nezměnil. Americký index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dní připsal 0,51 %, německý DAX 0,85 %. Na indexech se držíme stále v bočním trendu, výprodeje však ustaly. Pokud by však došlo k dalším poklesům, je pravděpodobné, že by centrální banky mohly opět zakročit ve směru dalšího uvolnění měnové politiky. Náznak toho přišel v Japonsku, kde se jeden z čelních představitelů centrální banky vyjádřil ve prospěch kvantitativního uvolňování.

Minulý týden se dařilo evropským měnám, celkový výhled na EURUSD je však mírně revidován. Měnový pár EURUSD se odrazil od úrovně Fibonacciho expanze 161,8 – spojnice korekční vlny A a B (ve fotogalerii k článku). Z hlediska střednědobého výhledu jsme stále pro pokles eura, červená vlna II) je podle nás dokončena a nyní by mohla následovat prudká III) dolů. Klíčovou úrovní resistence zůstává 1,136, od které jsme se již jednou odrazili, další hladina pak může být 1,1274, 100% hladina Fibonacciho expanze.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

V předchozím článku jsem psal, že se německý DAX (graf ve fotogalerii) vydá na úroveň 10.400 bodů, kterou nakonec překonal. Současnou korekci pořád bereme jako příležitost k nákupu. Celkový pohled na trh se nezměnil, stejně jako u amerického indexu S&P 500 (viz fotogalerie k článku).

Ve čtvrtek se investoři dočkají rozuzlení důležitého zasedání americké centrální banky. Dvoudenní schůze Fedu pravděpodobně odrazí ve zvýšené volatilitě na finančních trzích. 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter