Technická analýza: Koruna má otevřenou cestu k posílení

Prázdný ekonomický kalendář může prozatím zastavit ztráty koruny vůči euru. Momentálně se měnový pár obchoduje v těsné blízkosti rezistence na hodnotě 25,80 EURCZK. Technický indikátor MACD pak hraje ve prospěch domácí měny.

Koruna vůči euru oslabuje už téměř dva týdny v kuse, přičemž od 17. ledna zaznamenala pouze jeden obchodní den, který uzavřela v zisku. Tímto dnem byl minulý pátek, kdy se na domácím trhu nezveřejňovala žádná ekonomická data. Domácí měna se tak aktuálně obchoduje na slabších hodnotách než na začátku roku. Kam až může koruna vůči euru oslabovat? Podívejme se na aktuální situaci pohledem technické analýzy.

Hodinový graf ukazuje vývoj slábnoucí koruny během posledních dnů, včetně užšího žlutě vyznačeného trendového kanálu. Při pohledu na indikátor MACD (Moving Average Convergence Divergence) vidíme vzorové negativní divergence. Na hodinovém grafu nejsou tyto divergence nic neobvyklého, nicméně zde můžeme pozorovat situaci, kdy MACD poskytlo prodejní signál v přesné linii rovnou třikrát za sebou. Minulý pátek pak následovalo posílení koruny o více než 10 haléřů.

Naprosto totožný scénář nastal během dalších tří dnů, kdy koruna znovu oslabovala. Situace je ještě zajímavější díky aktuálnímu obchodování v bezprostřední blízkosti hranice odporu na hodnotě 25,80 EURCZK. Koruna má tedy momentálně z technického hlediska otevřenou cestu k chvilkovému posílení, před teoretickým pokračováním v trendu oslabování a opětovného testování rezistence.

Při pohledu na čtyřhodinový graf také vidíme negativní divergenci, která potvrzuje signál ke vstupu do krátké pozice. Oscilátor RSI (Relative Strength Index) je aktuálně v překoupené oblasti na hodnotě 71,53. Pro potvrzení prodejního signálu i tímto indikátorem mohou více obezřetní tradeři vyčkat na jeho návrat pod hodnotu 70.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter