Technická analýza: Volkswagen atraktivní, trh nasměruje Draghi

Tento týden začal zprávou o růstu čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí tempem 6,9 %, které značí zpomalení, i tak ale bylo mírně nad očekáváním. V tomto týdnu se ve čtvrtek koná zasedání Evropské centrální banky. Šéf ECB Draghi může přijít s úpravou programu kvantitativního uvolňování nebo snížením úrokových sazeb do záporu. V závěru týdne se dočkáme říjnových indexů aktivity PMI v průmyslu i službách v eurozóně. V USA pokračuje výsledková sezóna, v tomto týdnu reportují například společnosti General Motors, Yahoo!, Microsoft, Amazon (podívejte se na kalendář americké výsledkové sezóny). 

EURUSD

Silný americký dolar minulý týden během několika minut přidával 200 pips. Jednalo se o reakci na tvorbu pracovních míst v americké ekonomice a odklad zvýšení úrokových sazeb centrální bankou Fed. Následné posílení amerického dolaru není žádným překvapením. Euro by mohlo být v nadcházejícím týdnu výrazně pod prodejním tlakem v očekávání čtvrteční tiskové konferenci Draghiho.

Nejpravděpodobnější scénář je short eura na nová minima. Týden by měl být více volatilní. Neplatný scénář shortu je jen v případě, že trh protne úroveň 1,14943 (graf ve fotogalerii), pak by se rýsoval pohyb až k 1,2 EURUSD. Očekáváme však, že by Draghi mohl v tomto týdnu zasáhnout a euro poslat dolů.

Německé akcie – DAX

Jestli existuje jeden jediný faktor, který současný vývoj na DAXu vystihuje, pak je to kauza kolem automobilky Volkswagen. Akcie Volkswagenu má okolo současných úrovní 100 € také svou likvidační hodnotu a je pro nás atraktivní k nákupu, stejně jako německé akcie. Slabší euro by mohlo pomoci exportním firmám a křehké německé ekonomice.

Čtvrteční konference Draghiho by měla rozhodnout, kterým směrem se německé akcie vydají. Domníváme se, že DAX může začít nový trend nahoru, pokud by ECB oznámila další kroky na podporu ekonomiky. Důležité resistence jsou na úrovni 10511 bodů a 11050 bodů (graf ve fotogalerii). Proražení by znamenalo potvrzení rostoucího trendu.

Americké akcie – S&P

Americký index, stejně jako německý DAX, bude vyčkávat na čtvrteční konferenci ECB. Pro index SP500 jsou stěžejní úrovně 2044 a 2052 u resistence. Proražení supportu 1867 by znamenalo, že vlna IV ještě není dokončena (graf ve fotogalerii). Preferovaný scénář je bullish.

TIP: Pro více informací můžete kontaktovat makléře Roklen360 Radka Pavlíčka na telefonním čísle 777217375

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter