Teslo pozor! Přijíždí Faraday Future FF 91

Kolem elektromobilů začíná být celkem rušno. Tesla, Chevrolet a nyní také Faraday Future. Firma včera na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas odhalila nový luxusní elektromobil, který bude připraven pro výrobu v roce 2018. Automobil nazývaný FF 91 má zrychlit z nuly na 60 mil za hodinu za 2,39 sekundy a byl by tak rychlejší než Tesla Model S, uvedl server MarketWatch.

FF 91 má pohodlné sklopné sedačky ve stylu “Bean Bag” a kabinu s velkými displeji, které mohou být dál vylepšeny. Firma zatím neurčila prodejní cenu. “Doufám, že přesvědčíme veřejnost, že jsme legitimní automobilka, že máme dobrý produkt a ne jen nějaký koncept, abychom získali pozornost.” uvedl Nick Sampson, viceprezident Faraday pro inženýring, výzkum a vývoj.

Elektromotory nového luxusního elektromobilu dosahují výkonu více než 1000 koní. Jeho dojezd by měl být až 700 kilometrů a k nabití by měla stačit necelá hodina.

FF 91 je již možné rezervovat. Připravte si 5000 dolarů, záloha je přitom plně vratná. Prvních 300 zájemců bude mít možnost svou objednávku upgradovat v březnu 2017, budou tak součástí exkluzivního startu série.

A jaké jsou plány zakladatele a generálního ředitele Tesla Motors Elona Muska. Jedním z klíčových motorů dalšího růstu je cenově dostupný Model 3, jehož základní verze by měla být k dispozici za „pouhých“ 35 tisíc dolarů. Pravdou však je, že žádný z předplatitelů si k novému autu ještě nemohl ani přivonět.

Právě toho využil koncern General Motors, který prostřednictvím své „dcery“ Chevrolet vypustil na silnice první tři elektromobily značky Bolt, jejichž cena dosahuje 30 tisíc dolarů. Web Car and Driver jej pak zařadil do svého ročního seznamu deseti nejlepších aut roku 2017. Proč? Jednak proto, že Bolt dokáže na jedno nabití ujet 238 mílí a do toho je navíc i rychlý. Z nuly na sto dokáže zrychlit za necelých sedm vteřin.

Newsletter