„This is a f*** ing game changer.“ McAfee objevil crowdfunding

Kontroverzní průkopník kyberbezpečnosti John McAfee zůstal na výsluní i v roce 2015 – například tím, když prohlašoval, že kandiduje na úřad prezidenta nebo když se dostal do potíží se zákonem. S koncem roku 2015 se „zapsal“ také tím, že chce pomocí crowdfundingu rozjet svůj další bezpečnostní projekt. Úspěšně.

Zakladatel antiviru McAfee spustil na Indiegogu kampaň Everykey. Projekt na správu hesel již narostl o více než 90 tisíc dolarů a snadno tak překonal svůj cíl, kterým bylo 20 tisíc dolarů. McAfee o tomto způsobu získávání financování prohlásil: „This is a f*** ing game changer.“

McAfee poznamenal, že Everykey funguje nejen na telefony a notebooky, ale také s podporou technologie Bluetooth na auta a dveřní systémy. Uživatelé propojí hardware s Everykey pomocí Bluetooth a mohou vkládat hesla, které jsou uložena na serverech.

Když jsou uživatelé v blízkosti zařízení, Everkey jim odemkne a zamkne, jakmile jsou mimo dosah. Pokud uživatelé Everykey ztratí, mohou jej snadno deaktivovat tak, že jej spárovaný hardware již nerozpozná. Everykey plánuje dodávat zařízení podporovatelům z Indiegoga od března. 

Newsletter