Tim Cook, Larry Page a spol. míří za Trumpem

Šéf Alphabetu Larry Page, generální ředitel Applu Tim Cook, provozní manažerka Facebooku Sherryl Sandbergová. Ti všichni jsou mezi vybranou skupinkou top tech lídrů, kteří se ve středu zúčastní summitu s budoucím prezidentem USA Donaldem Trumpem v New Yorku. S odkazem na informace několika zdrojů serveru Recode to uvedla televize CNBC.

Pozvánky na setkání byly rozeslány minulý týden, jak již bylo dříve oznámeno, ale pouze malé skupině CEO velkých firem ze Silicon Valley, jejichž jména nebyla oznámena. Podle serveru by se setkání měl zúčastnit necelý tucet klíčových hráčů sektoru.

Dalšími top tech manažery, kteří se ve středu s Trumpem setkají mají být šéf Microsoftu Satya Nadella, generální ředitel Cisco Chuck Robbins, šéf IBM Ginni Rometty, šéf Intelu Brian Krzanich a CEO firmy Oracle Safra Catzová.

Rusko: Přátelský Trump zahnal všechny jestřáby

Není zcela jasné, kdo jsou další pozvaní. Zdroje uvádějí, že mezi pozvanými nechybí šéf a zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Je pravděpodobné, že také on se s Trumpem potká. Jeho přítomnost by byla nepříjemná, vzhledem k tomu jak agresivně jeho Washington Post o Trumpovi psal.

Trump činil to samé společnosti Apple, kvůli daním a výrobě svých populárních produktů mimo území Spojených států.

Newsletter