TMR uhájila tržby přes mírnou zimu. Zisk mírně klesl

Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), jejíž akcie se obchodují i na pražské burze, představila své hospodářské výsledky za tři čtvrtletí finančního roku. Firma během prvních tří čtvrtletí udržela výnosy na stejné úrovni jako v předchozím roce – celkové výnosy dosáhly 43,24 milionu eur, z toho ve 3. čtvrtletí finančního roku činily výnosy 10,364 mil. eur.

Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) v období od loňského listopadu do konce letošního července meziročně klesl o 3,6 procenta na 14,13 milionu eur, v samotném třetím čtvrtletí TMR zvýšila provozní zisk meziročně o více než pětinu na 3,06 milionu eur.

„Výsledky pokládám za úspěch ve srovnání s minulým rekordním rokem a s ohledem na extrémně mírnou zimní sezonu a relativně nepříznivé počasí během léta,“ komentoval výsledky předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Návštěvnost horských středisek ve správě TMR za devět měsíců do konce července dosáhla téměř 1,16 milionu lidí, což meziročně představuje pokles o 6,6 procenta. Zhruba stejný úbytek hostů zaznamenal rovněž akvapark Tatralandia, který TMR provozuje.

Akcie společnosti na pražské burze včera uzavřely o 5,4 % níže oproti začátku roku, dnes je zobchodovaný objem na nule.

Tatry mountain resorts v uplynulých letech investovala do modernizace lyžařských středisek ve Vysokých a Nízkých Tatrách a také se podílí na provozu největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně. K 30. červnu podepsala intenční list k dohodě o modernizaci Slezského zábavného parku, což je největší lunapark v Polsku.

Newsletter