Trh práce, ropa a libra. Wall Street končí týden v minusu

Americké akciové trhy zakončily týden poklesem. Wall Street reagovala na horší než očekávaná čísla z amerického trhu práce. Investoři také sledovali klesající ceny ropy, které ale udržely celotýdenní růst, a také padající britskou libru.  

Po několika dnech, kdy ceny ropy rostly díky očekávané dohodě kartelu OPEC o zmrazení produkce, začínají někteří investoři vyhodnocovat pravděpodobnost této dohody, uvedl Kate Warne, investiční stratég firmy Edward Jones. „V několika posledních dnech jsme viděli intradenní volatilitu, zejména na mezinárodních trzích. Vzhledem k tomu, co se stalo přes noc s librou, investoři možná konsolidují nějaké pozice“ dodal.

Kurz britské libry během nočního obchodování klesl vůči dolaru o více než šest procent a dostal se tak na nová 31roční minima. Později libra ztráty korigovala.

Britskou libru srazil bleskový propad, trh se bojí dopadů brexitu

Dow Jonesův index dnes klesl o 0,15 procenta na 18.240,49 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 oslabil o 0,33 procenta na 2153,74 bodu a index technologického trhu Nasdaq uzavřel na 5292,40 bodu se ztrátou 0,27 procenta.

Za celý týden Dow Jones a Nasdaq odepsaly shodně 0,4 procenta. Index S&P 500 ztratil o 0,7 procenta.

Z ekonomiky dnes přišlo investory očekávané číslo za září. Americká ekonomika vytvořila mimo zemědělství 156 tisíc pracovních míst, když analytici dle agentury Bloomberg očekávali v průměru 172 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti stoupla na pět procent.

 

Newsletter