Trhem budou hýbat zisky, v roce 2017 porostou dvojciferně

Všichni investoři se nyní zaměřují na americké prezidentské volby, ale přehlížejí jinou událost. Pro trh jsou pozitivní firemní zisky, které podle investičního experta banky Morgan Stanley Andrew Slimmona v příštím roce porostou o 13 až 14 procent.

„Nemusíte být zrovna matematický génius, abyste přišel na to, že výnosy příští rok porostou, protože oblasti trhu, které byly z pohledu příjmů slabé, se meziročně dostanou do plusu,“ řekl televizi CNBC Slimmon.

Barclays: Nakupujte evropské akcie, ať udělá Fed cokoliv

Podle něj se bude dařit ropným a energetickým firmám. Zatímco zisky energetických firem by se letos měly zvýšit o čtyři dolary na akcii, tak v příštím roce by to mělo být až 16 dolarů na akcii. Další prostor pro růst investiční expert vidí také v technologickém a finančním sektoru.

Zatímco výhled na finanční sektor byl podle Slimmona negativní, tak nyní se na stůl dostává otázka, jestli nízké úrokové sazby pomáhají ekonomice. A pokud americká centrální banka (Fed) zvýší úrokové sazby, bude to pro banky dobré.

„Nicméně někteří investoři právě teď dělají chybu,“ podotkl investiční expert. Na trhu se toho podle něj v tuto chvíli moc neděje, každý přeplácí pro dividendu a bezpečí. Nikdo ale neplatí za obrat vzhůru, upozornil Slimmon.

Newsletter