Šéf Fedu Powell na včerejším vystoupení potvrdil vhodné nastavení měnové politiky. Absence komentáře uklidňujícího dluhopisový trh vyvolala nárůst dlouhého konce americké výnosové křivky. Americké akcie v návaznosti na to poklesly, stejně tak asijské. Dolar výrazně zpevnil proti euru i v dolarovém indexu. Slabší euro proti dolaru se dnes projevuje v mírných ztrátách měn regionu.

Trhy čekají na mírně pozitivní úvod, NWR opět přitahuje pozornost

Pražská burza by dnes měla, inspirována sentimentem na západoevropských trzích, zahajovat mírně do kladných hodnot. Investoři budou sledovat odpolední data ze zámoří, týkající se inflace a průmyslu. V USA bude také zveřejněn index spotřebitelské důvěry Michigan.

Nad 600Kč metou by mělo pokračovat obchodování na akciích ČEZu. Bankovní zástupci by mohli v průběhu dne projít korekcí předchozích zisků. Rušněji by mohlo být opět na akciích NWR, která dnes oznámila, že stále nemá dostatečnou podporu držitelů nezajištěných dluhopisů a nevyplatí proto kupón. Zpráva je v souladu s dříve avizovaným postupem společnosti, proces vyjednávání o restrukturalizačním plánu bude dále pokračovat. Nejdůležitějším blížícím se datem je 20. srpen, na kdy je svolána mimořádná valná hromada.

NWR nevyplatí kupón držitelům nezajištěných dluhopisů, nemá potřebnou podporu

Newsletter