Trhy v Evropě: Banky září, zbytek tíží

Evropské akcie se obchodují mírně v negativním pásmu, ale banky většinou září. Index EU Stoxx 50 aktuálně klesá o 0,12 %, když oslabují akcie automobilek, například BMW -1,4 %. Dále pak jsou pod tlakem, Siemens -0,85 %, Sanofi -0,85 %, nebo Danone -1,1 %.

Pražská burza klesá absolutně v souladu s tímto indexem, když většina akcií je v červených číslech až na Erste Bank, která svým růstem o 0,7 % drží pražský akciový index před větším propadem. ČEZ se zatím bezúspěšně snaží prolomit hranici 590 korun, Komerční banka ráno otestovala úrovně nad 5600 korun, nicméně se jí nepovedlo tyto úrovně kvůli vybírání zisků udržet a aktuálně klesá o 0,21 % na 5575 korun. Největší pokles zatím registrujeme na akciích O2, kde je stále zanedbatelný objem a ani nižší ceny akcií zatím kupce nepřilákaly.

Okolní trhy mají smíšenou výkonnost, polské akcie rostou o 0,59 % převážně díky bankovním titulům, naopak maďarská burza po současné silné rally klesá o zhruba 1 %. Největší poklesy jsou na akciích MOL -1,43% a sice po zveřejnění vyšší ztráty společnosti INA, kde MOL vlastní 49 % akcií. Také OTP padá ze současných vysokých cen a dnes odepisuje 1,33 %. Celkově jsou objemy nižší, investoři si vybírají oddych a čekají jak dopadnou jednání ohledně řeckého dluhu. 

Newsletter