Evropské i americké výnosy rostou. Euro navyšuje zisky proti dolaru nad 1,1900 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna zpět na 25,55 za euro.

Trhy v Evropě by měly mírně sílit, na tahu budou banky

Český trh by mohl mírně posílit společně s Evropou, i asijské trhy měly velice slušnou výkonnost a burza v Šanghaji uzavřela na tříletém maximu podpořena nedávným snížením úrokových sazeb centrální bankou. Banky by mohly obchodovat v pozitivním teritoriu, když americký bankovní sektor byl jedním z tahounů indexů. Komerční banka by se měla odpoutat od přeprodané úrovně 4.700 korun, ale větší rally opět nečekáme z důvodu prodejního tlaku ze zahraničí. ČEZ zřejmě zůstane okolo včerejších závěrečných hodnot, neboť i zde dominují spíše zahraniční prodejci.

Evropské trhy budou zřejmě ovlivněny ranními daty o vývoji německého HDP za 3Q14, která potvrdila těsný růst největší evropské ekonomiky. Prozatím futures na evropské indexy velice mírně rostou. Trhy budou asi zřejmě méně likvidní, aktivita bude s blížícími se svátky v USA uvadat, investoři navíc budou čekat na zpřesněná americká data o HDP za 3Q14, která jsou na programu dnes odpoledne.

Spotřebitelé v Německu dovolili ekonomice těsně růst

Newsletter