Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

Tři dny a dost? Wall Street opět v rudé

Tento týden, po nejhorším vstupu do nového roku vůbec, to vypadalo relativně nadějně. Bohužel, realita je, opět, jiná. Americké akcie zakončily čtvrtek v záporu.

Index S&P 500 spadl o 0,25 %, aby zakončil na 1917,8 bodech. Dow Jones je níže o 0,25 % a zastavil se na 16 413,2 bodech. Technologický Nasdaq odepsal více jak procento a nachází se na 4487,5 bodech. Svou vinu na propadu má neudržení zisků na ropě, stejně tak i nejistý výstup ze včerejšího výpisu ze zasedání Federálního rezervního systému.

Celkem dnes oslabilo sedm z deseti hlavních sektorů, které jsou součástí indexu S&P. Nejhůře si vedly finanční a energetické společnosti, které v předchozích dnech naopak výrazně posilovaly. Maloobchodní firma Wal-Mart klesla o více než dvě procenta kvůli slabším výsledkům hospodaření a ne příliš příznivému výhledu tržeb. Naopak rostly akcie firmy IBM díky analytikům z Morgan Stanley, kteří zlepšili výhled těmto akciím.

Z dat byla uveřejněna změna týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které skončily na 262 tisících. Dále pak Philadelphský Fed index, jenž skončil v souladu s očekávání na -2,8 bodech.

Americký dolar vůči euru posílil, což odpovídá úrovni na 1,109 EURUSD.

Newsletter