Trump nastíní ekonomický plán. Co od důležitého projevu čekat?

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump dnes nastíní svůj ekonomický plán, který zahrnuje také daňové zvýhodnění pro pracující rodiny. Ve významném projevu v Detroitu se v kampani pokusí nabrat obrátky poté, co sám sobě zasadil několik ran, uvedla CNBC.

Realitní magnát vystoupí v Detroitském ekonomickém klubu. Jeho poradci prozradili, že se zaměří na obchod, daně, imigrační politiku a regulaci. Klub, jehož členové jsou lídry podnikatelské sféry, je tradičním místem pro diskuse k vizím politických kandidátů.

Bude to první Trumpův projev poté, co oznámil složení svého týmu 13 ekonomických odborníků. Přichází také poté, co Trump vyvolal hněv urážkou matky padlého amerického muslimského vojáka.

Trump nakonec podpořil Ryana a McCaina do Kongresu

Trumpův poradce pro kampaň, který si nepřál být jmenován, uvedl, že plán by měl snížit daňovou zátěž pro rodiče, kteří platí za péči o děti, protože „nechceme, aby bylo ekonomicky nevýhodné mít děti“.

Prezidentský kandidát navrhne větší ochranu amerického duševního vlastnictví a dočasné moratorium na nové předpisy. Oživí také projekt ropovodu Keystone.

Trumpovy plány také zahrnují návrh daně právnických osob se sazbou 15 procent. To je myšlenka, která je na jeho webových stránkách. Současná federální sazba je 35 procent.

Newsletter