Tržní kapitalizace Apple přesáhla 700 miliard dolarů

Technologická společnost Apple se stala první americkou společností, jejíž tržní hodnota, stanovená na základě aktuální hodnoty firemních akcií, překročila hranici 700 miliard dolarů. Hodnota Applu je přitom téměř dvakrát vyšší než tržní kapitalizace druhé nejhodnotnější americké firmy, ropné společnosti Exxon Mobil.

Apple nad plánem. Včera prodal dluhopisy za 6,5 miliardy dolarů

Cena akcií Applu vzrostla v úterý o 1,9 procenta a uzavřela na 122,02 USD za akcii. Celková tržní hodnota společnosti tak dosáhla více než 710 miliard dolarů. Nad 700 miliard dolarů se dostal Apple dočasně už v předešlých dnech, v úterý to ale bylo poprvé, kdy se nad touto úrovní udržel do uzavření trhů.

Akcie Exxon Mobil v úterý kvůli poklesu cen ropy oslabily o 0,6 procenta. Tržní hodnota společnosti tím klesla a to na přibližně 385 miliard dolarů.

Apple vynáší rekordní kvartální výsledky. Akcie +7 %

Čistý zisk Apple v posledním čtvrtletí meziročně stoupl o 38 procent na rekordních 18 miliard dolarů, což byl nejvyšší čtvrtletní zisk v americké firemní historii. Apple těžil z rekordního prodeje nových telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus během vánoční sezony. Celkové tržby společnosti se zvýšily téměř o 30 procent na 74,6 miliardy dolarů.

Newsletter