Tvrdík je v dozorčí radě Pivovarů Lobkowicz

Expanzi čínského investora CEFC v Česku provází obsazování míst ve statutárních orgánech nakoupených firem v čele s hlavním tuzemským reprezentantem Jaroslavem Tvrdíkem. Ten po nedávném zvolení do dozorčí rady fotbalové Slavie získal i post člena dozorčí rady Pivovarů Lobkowicz, v nichž nedávno CEFC koupila zhruba osmdesátiprocentní podíl. Uvedl to server E15.cz.

Společně s Tvrdíkem byli do dozorčí rady zvolení i Miloš Badida a Radek Placanda. Zvoleni byli přitom na základě návrhu čínských většinových majitelů. Původně totiž mezi trojicí navrhovanou představenstvem firmy Tvrdík nefiguroval a místo něj se mělo hlasovat o zvolení Libora Kaisera.

Tvrdíka a další dva nové členy zvolila do rady valná hromada Pivovarů Lobkowicz Group v polovině prosince poté, co na své posty rezignovali dlouholetí členové a spolumajitelé skupiny Grzegorz Hóta, Martin Burda a Eva Kropová.

Nový většinový vlastník Pivovarů Lobkowicz nabízí 208 korun za akcii

„Jaroslav Tvrdík je členem představenstva CEFC Investment (Europe) Company a.s, jež drží sedmdesátiprocentní podíl ve společnosti Lapasan, která je majoritním vlastníkem PLG. Pan Jaroslav Tvrdík tak v dozorčí radě PLG reprezentuje majoritního akcionáře,“ uvedla mluvčí páté největší tuzemské pivovarnické skupiny podle výstavu v Česku Renata Melíšková.

Tvrdík tak nyní figuruje minimálně v pěti firmách a institucích spojených s investorskou aktivitou čínské CEFC v Česku. Od předloňského září je prezidentem Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, jednatelem Lapasanu a členem představenstva CEFC Investment (Europe) Company. Loni v listopadu byl zvolen i do dozorčí rady Slavie a v prosinci do stejného orgánu PLG, tyto dvě změny ale zatím nebyly zapsány do obchodního rejstříku.

Pivovary Lobkowicz čekají během dní nové zákazníky v Číně

Newsletter