Týden pohledem technické analýzy: Míří DAX i S&P500 vzhůru?

Uplynulý týden se nesl ve znamení teroristických útoků v Paříži, během kterých v pátek zemřelo 129 lidí. Analytici nicméně neočekávají, že by měly mít na ekonomiku zásadní vliv. Z ekonomických dat je možné zmínit údaje o inflaci. Spotřebitelské ceny v eurozóně v říjnu meziročně vzrostly o 0,1 %, což představovalo mírné zlepšení. Meziroční tempo inflace bylo v USA pak narostlo o 0,2 %, což bylo mírně nad odhady. Dále byla zveřejněna důvěra investorů a analytiků v Německu. Tzv. index ZEW si připsal prudké zlepšení na 10.4 bodu.

Náladu na trzích v minulém týdnu podpořila slova šéfa ECB Draghiho, který prohlásil, že ECB udělá vše proto, aby podpořila růst inflace.

V minulém týdnu jsem predikoval posílení německého indexu DAX, který si připsal +3,9 %, posílení dolarového indexu +0,8 % (viz graf č.1), oslabení eurodolaru o 1,1 % (vita graf č.2) a posílení amerických akcií +3,3 %.

Týdenní výhled dění na trzích: Vliv „Paříže“ je stále živý

V tomto týdnu by trh mohl pokračovat v uptrendu, a to především  po pátečních slovech Maria Draghiho. Na německém indexu DAX očekávám podrozdělenou vlnu pět a následné protažení vlny až k 11500 bodům (viz graf č.3).

Zatímco u amerických akcií jsme doposud resistenci nepřekonali, u těch evropských ano, a proto by nárůst na amerických akciích mohl eskalovat po mírné korekci směrem dolu, aby dokončil vlnu 5 (viz graf č.4).

Stejný scénář je i u amerického indexu, kde jsme sice vytvořili nová lokální maxima, nicméně se domnívám, že bychom se před dalším růstem mohli navrátit mírně zpět, a pak pokračovat v uptrendu, dokud americký index S&P nevykreslí pátou vlnu.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem ​

Newsletter