Týdenní výhled dění na trzích: Vliv „Paříže“ je stále živý

Minulý týden byl pro akcie jedním z nejhorších za poslední dva měsíce. Akcie se dostaly pod silný prodejní tlak po špatných zprávách z eurozóny a po spekulaci, že by americký Fed mohl zvýšit úrokové sazby již v prosinci. V závěru páteční seance, americkém obchodování, byly vidět i silné výprodeje, a to kvůli útokům v Paříži. V asijském obchodování euro ztrácelo do blízkosti 1,0700 k dolaru, evropské indexy zahájily poklesem, který ale postupně umazaly a po poledni CAC i DAX mírně rostou. Stejně tak euro obchoduje takřka beze změny u 1,0740 EURUSD.

Vše k tématu: Útoky v Paříži

Německý index DAX pravděpodobně dokončil korekční vlnu 4 a nyní by mohl následovat odraz k vyšším úrovním nad 11 100 bodů (viz graf č.1). Za motor potenciálního růstu je možné považovat šéfa ECB Maria Draghiho, který podpořil trhy svou rétorikou ohledně možného navýšení kvantitativního uvolňování.

Korekční pohyb na EURUSD ​ přináší pro tento týden možnost vstupu do short pozice. Variantu long formace s cílem 1.2 dolaru za euro vylučuji, protože jsme prorazili úroveň 1.08 EURUSD, která mohla potvrdit formaci trojúhelníku. Z krátkodobého hlediska si myslím, že nás čeká short vlna na nová lokální minima k 1.06 dolaru za euro a následný pohyb směrem vzhůru (viz graf č.2).

Americký index S&P 500 celý minulý týden korigoval předchozí prudký long a zastavil se na úrovni 2022 bodů. Současnou úroveň však vnímám jako supportní s možností vstoupit do longu (viz graf č.3).

Sílící dolar potvrzuje i americký dolarový index, který dokončil korekční vlnu 4. V příštích dnech můžeme pokračovat k hladině 100 bodů, kde je Fibonacciho expanze 161.8 viz graf č.4).

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter