Uber sází na luxus

Společnost Uber se v Singapuru rozhodla rozšířit svou stáj automobilů připravených Vás odvézt kdykoliv a kamkoliv, o nabídku tzv. „superaut.“ Do té patří mimo jiné i Lamborghini a Maserati, včetně řidiče.

Taxikářská aplikace se za účelem rozšíření svých služeb spojila s půjčovnou luxusních vozidel DreamDrive a svůj zkušební provoz, jenž potrvá až do 20. května, zahájila již včera. Náklady na jednu cestu Vám však nejspíš pohltí rozpočet pro jízdu taxíkem na celý měsíc.

Základní jízdné pro vyhlídkovou jízdu městem v Lamborghini Gellardo Spyder nebo Maserati GranTurismo Coupé vyjde na 200 a 165 dolarů plus sazba 7 dolarů za minutu.

Splněný sen?

I přes poměrně vysoké ceny, služba v tomto městském státě vzbudila mezi uživateli Uberu velký rozruch. Pro většinu obyvatel je totiž vlastnictví luxusního auta vysněným přáním. Velmi vysoké daně z vlastnictví automobilu dělají ze Singapuru v tomto ohledu jedno z nejdražších měst na světě. Pro porovnání, například mid-range sedan stojí kolem 73.000 amerických dolarů. Vlastnit super sporťák je však úplně jiný příběh. Maserati Gran Turismo Sport se prodává za zhruba 437.000 amerických dolarů, přitom v USA ten samý model vyjde na 200.000 dolarů a méně.

Poptávka stoupá

Podle mluvčího společnosti Uber se bezplatná zkušební verze na začátku tohoto měsíce setkala s povzbudivými reakcemi. „Odezva byla ohromující a poptávka velmi vysoká. Kdykoliv se vůz uvolnil a zobrazil opět online, byl ihned rezervován pro další jízdu. Velmi nás povzbudila úroveň projeveného zájmu o naší službu.“

Je to historicky vůbec poprvé, co Uber nabízí možnost požádat o tento druh luxusních vozů na prodlouženou dobu. Společnost uvedla, že se chystá použít zkušební provoz k monitorování úrovně poptávky předtím, než stanoví dlouhodobý plán své nabídky.

Newsletter