Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě nad 24,60 za euro.

Unipetrol pražským bestsellerem

České akcie dnes posílily, když všechny hlavní tituly končily v pozitivním pásmu. ČEZ se ráno vydal směrem na jih, otestoval úrovně okolo 584 korun, nicméně odpolední poptávka vytáhla kurz akcie zpět nad 590 korun. Podobné obchodování jsme registrovali i na akciích Komerční banky, která dopoledne oslabila na 5470 korun, zato odpoledne zabrala a končila opět nad 5500 korunami. Erste si dnes polepšila o 0,51 % a uzavřela nad 745 korunami. Pozitivní zprávou bylo zvýšení doporučení od Barclays na „equalweight“ z „underperform“, ale akcie Erste také reagovaly na slušnou výkonnost evropského bankovního sektoru.

Nejvíce se dnes ale obchodovalo na Unipetrolu. Trhem prošlo více než 1,4 miliónů akcií, převážně v blokových obchodech na úrovni 173 korun. Akcie nakonec uzavřela se ziskem 2,32 % na letošním maximu 174,55 koruny. Akcii pomáhají nízké ceny ropy, které by jim měly zvedat marže, navíc dnes ING zvýšila doporučení pro PKN Orlen, která vlastní 60 % Unipetrolu, na „koupit“.

Miliardář Krúpa dál skupuje akcie NWR, chystá „prověrku“

NWR dnes posílila nejvíce, když vyskočila o 17,39 %. Na trhu se objevila zpráva, že Arca Capital chce navýšit svůj podíl ze 2 % na 5 % a zřejmě stále aktivně nakupuje. Celkový objem obchodů byl mírně nad 500 milióny korun, ale přibližně o polovinu se zasloužily jinak poměrně nelikvidní akcie Unipetrolu.    

Newsletter