Unipetrol pražským bestsellerem

České akcie dnes posílily, když všechny hlavní tituly končily v pozitivním pásmu. ČEZ se ráno vydal směrem na jih, otestoval úrovně okolo 584 korun, nicméně odpolední poptávka vytáhla kurz akcie zpět nad 590 korun. Podobné obchodování jsme registrovali i na akciích Komerční banky, která dopoledne oslabila na 5470 korun, zato odpoledne zabrala a končila opět nad 5500 korunami. Erste si dnes polepšila o 0,51 % a uzavřela nad 745 korunami. Pozitivní zprávou bylo zvýšení doporučení od Barclays na „equalweight“ z „underperform“, ale akcie Erste také reagovaly na slušnou výkonnost evropského bankovního sektoru.

Nejvíce se dnes ale obchodovalo na Unipetrolu. Trhem prošlo více než 1,4 miliónů akcií, převážně v blokových obchodech na úrovni 173 korun. Akcie nakonec uzavřela se ziskem 2,32 % na letošním maximu 174,55 koruny. Akcii pomáhají nízké ceny ropy, které by jim měly zvedat marže, navíc dnes ING zvýšila doporučení pro PKN Orlen, která vlastní 60 % Unipetrolu, na „koupit“.

Miliardář Krúpa dál skupuje akcie NWR, chystá „prověrku“

NWR dnes posílila nejvíce, když vyskočila o 17,39 %. Na trhu se objevila zpráva, že Arca Capital chce navýšit svůj podíl ze 2 % na 5 % a zřejmě stále aktivně nakupuje. Celkový objem obchodů byl mírně nad 500 milióny korun, ale přibližně o polovinu se zasloužily jinak poměrně nelikvidní akcie Unipetrolu.    

Newsletter