Úspora na hypotékách i úvěrech: Poradíme, co vše lze refinancovat

Z napjatého konkurenčního boje mezi bankami těží hlavně zákazník. Proto se není čemu divit, že se oblíbeným finančním nástrojem stalo refinancování. Díky výhodnějším podmínkám a nižším úrokovým sazbám zákazníci na úvěrech i hypotékách ušetří tisíce korun. Víte ale, co vše lze refinancovat? Poradíme v článku.

Refinancování hypotéky

Nejčastěji refinancovaným bankovním produktem jsou hypotéky. Důvody jsou prosté. Dlouhá doba splatnosti a vyšší objem půjčených financí, při kterých se i nepatrné snížení úrokové sazby výrazně promítne na celkové splátce. Refinancovat lze jak klasické hypotéky, tak i jejich alternativy v podobě americké hypotéky a dalších hypotéčních produktů.

Na hypotečním trhu dochází k neustálému vývoji. Pokud klient zvolí refinancování hypotéky v období nízkých úrokových sazeb, může na měsíční splátce ušetřit až tisíce korun. Jakmile vyprší sjednaná doba fixace, lze opět hypotéku refinancovat u jiné banky.

Kdy je vhodná doba k refinancování hypotéky?

Nejlepší období pro refinancování hypoték nastává před vypršením doby fixace stávající hypotéky. V tomto období většinou neplynou sankce za předčasné splacení hypotéky. Vždy si však možnost předčasného splacení bez sankcí ověřte v hypotéční smlouvě.

Refinancování úvěru

Kromě hypoték lze u většiny bankovních domů refinancovat také běžné spotřebitelské úvěry. Správným refinancováním úvěru lze získat výhodnější podmínky, mezi které patří nižší měsíční splátky, pojištění proti neschopnosti splácet, odklad splátek či předčasné splacení bez sankcí.

Největší předností refinancování půjček je ale nižší úroková sazba, která dovede půjčku výrazně zlevnit.

Výhody refinancování spotřebitelského úvěru

  • nižší měsíční splátky
  • výhodnější podmínky
  • úspora financí
  • nastavení flexibilní doby splácení
  • možnost předčasné splátky bez sankcí
  • nižší nebo žádné administrativní poplatky

Konsolidace půjček

Efektivním řešením, jak ušetřit na splátkách více úvěrů a zároveň zjednodušit celou administrativu, je konsolidace, neboli sloučení více půjček či hypoték do jednoho úvěru. Díky tomu místo několika splátek klient splácí pouze jednu splátku.

Sloučením více úvěrů spotřebitel zároveň získá lepší přehled o svých závazcích, ale hlavně dosáhne na nižší splátky a výhodnější podmínky.

Co vše lze konsolidovat?

Výhodou konsolidace je, že kromě běžných úvěrů lze do sloučení zahrnout i závazky z kontokorentu, kreditních karet a u některých bank i leasing. Celkové množství úvěrů zpravidla nehraje roli. Jediným omezením je celková výše dluhů, která je u většiny bank omezena do 1 milionu korun.

(Komerční sdělení)

 

Newsletter